Ana Sayfa / KREDİLER / 100 Bin TL Konut Kredisi İçin En Uygun Banka Hangisi?

100 Bin TL Konut Kredisi İçin En Uygun Banka Hangisi?

100 Bin TL Konut Kredisi Nasıl Alınır?

100 Bin TL konut kredisi çekmek isteyenler için tüm bankaları mercek altına aldığımız bir araştırma yaptık. Yaptığımız bu araştırma kapsamında konut kredisi veren bankaların en uygun olanlarını derleyip buraya sizler için getirdik. Günümüzde ülke ekonomisi üzerinde dolaşan kara bulutlar nedeniyle temel faiz oranları bir hayli yükselmiş durumda. Bu durumun eksileri ise her zaman olduğu gibi tüketiciye yansıtılıyor. Tüketici tarafında ciddi yıkımlara sebebiyet veren bu faiz sorunları, konut kredisi çekmek isteyenlerin de baş belası konumuna geldi. Bankalar önceden belli bahanelere savunup masraflar ile kredileri el değmez hale getiriyordu. Günümüzde ise bu durum tam tersi istikamette ilerlemeye başladı. Konut kredisi faizlerinde çok ciddi artışa giden bankalar, yüksek tutarlı ve uzun vadeli olmaları nedeniyle bu kredileri ulaşılmaz noktalara sürüklüyor. Yine de piyasanın nabzını en yakından tutmak maksadıyla en uygun konut kredisi sunan bankaları sizler için derledik. Aşağıda görünen tüm krediler 120 ay vadeli yani 10 yıl taksitli olarak veriliyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi bankası konut kredisi veren bankalar arasında en uygun şartları barındırıyor. En azından güncel faiz oranlarına göre veriler bu şekilde gözlenebilmekte. Bu kredi bünyesinde %2,46 oranında faiz uygulanmaktadır. 120 aylık süreçte ödeme yapmanız durumunda bankaya 300.000 TL gibi bir ödeme yapmış oluyorsunuz. Bu bir ev için çok ama çok fazla bir sayıya karşılık geliyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası konut kredisi konusunda da tablonun çok iyi yerlere gelmediğini söyleyebiliriz. Bu noktada aslına bakılırsa şu dönemler kredi çekmek için hiç ama hiç uygun değil. Bu nedenle uzak durum diyoruz. Aylık 2.680 TL taksitle, %2,55 faiz oranıyla verilen bu kredi sonunda ise bankaya 322.000 TL ödemiş oluyorsunuz.

Halkbank Konut Kredisi

Konut kredisi almak isteyenler için listemizin son sırasında Halkbank yer alıyor. Bu kredi ise yüksek kredi notu olana hitap ediyor. Ayrıca kredi notunuz çok yüksekse yukarıdakilerden de uygun krediler bulabilirsiniz. Bu kredide ise %2.09 oranında faiz uygulanıyor ve 10 yıl süreyle aylık 2.280 TL ödeme yapmanız şart koşuluyor.

- Bir önceki yazımız olan 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde 5.000 TL kredi ve Akbank 5.000 TL kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir