Ana Sayfa / KREDİLER / 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

Bankalar arası kredi verme yarışları son zamanlarda hayli kızışmış durumda. Bunda en büyük payı ise ülkemizde hayli yükselişte olan inşaat sektörü kaplıyor. İnşaat sektöründe çok fazla konut imkanının doğmasının ardından insanlar yoğun bir şekilde ev alma dürtüsü içine girdi. Bunun sebebi de elbette insanların başlarını rahatça sokabilecekleri ve kira derdinin olmadığı kendi evlerini edinme arzusu. Bankalar da elbette bu arzın farkında. Bu sebeple yeni çıkan yasal düzenlemelerden de faydalanarak çok uzun vadeli konu kredileri vermeye başladılar. Eskide en fazla 10 ya da nadir olarak 15 yıllık konut kredisi çekmek mümkünken şu anda bu süre 240 aya çıkmış durumda, yani 20 yıl. 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar ise şu anda çok fazla değil. Yalnızca 3 adet banka bu uygulamadan müşterilerini faydalandırıyor.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

İnsanların en büyük arzularından biri olan kendi evlerini edinmeyi gerçekleştirmeye yönelik olarak ortaya atılan 240 ay vadeli konut kredisi uygulamasının çıktığından bu yana hayli alıcı mevcut. İnsanlar 20 yılda da olsa, kendi evlerini edinmek isteğine kapılmış durumda. Hali hazırda 240 ay vadeli konut kredisi veren 3 banka bulunmakta. Bu bankalar; Garanti Bankası, Şekerbank ve Denizbank olarak sıralanabilir. Ancak bu üç banka da sürekli olarak bu imkânı sağlamıyor. Zaman zaman kampanyalar yapan bankalar, bu anlarda 240 ay vadeli konut kredisi desteğini müşterilerine sağlıyor. İlerleyen zamanlarda ise bu bankaların sayısı artabileceği gibi, azalabilir hatta hiçbir banka bu uygulamayı hayata geçirmeyebilir de.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Hakkında Bilgiler

Bankadan bankaya 240 ay vadeli konut kredisi desteğinde belirlediği kurallar farklılaşabiliyor. Örneğin Garanti Bankası, 240 ay vadede konut kredisini yüzde 1.14 olarak belirlemiş durumda. Yıllık toplam maliyet ise yüzde 14.84.

Şekerbank’ın 240 ay vadeli konut kredisi desteği verirken belirlediği faiz oranı ise yüzde 1.19. Yıllık maliyet ise Garanti Bankası’ndan biraz daha fazla; yüzde 15.53. Ayrıca Şekerbank 30 yıla varan vadelerle de konut kredisi imkanı sunuyor.

Denizbank’ta ise belirlenmiş faiz oranı yüzde 1.19 ve 25 yıla kadar vadelendirme yapılabiliyor.

- Bir önceki yazımız olan 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Nasıl Kullanılır? Ne Kadar Peşinat Gerekli? başlıklı makalemizde 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır? ve Konut Kredisinin Avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir