Ana Sayfa / KREDİLER /  36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi

 36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi

Kredi taşıt açısından tercihini motosikletten yana kullananların, 1. el ya da 2. el olarak araçlarına kavuşmaları için bankalardan kullanılan finansman kredileri arasında yer almaktadır. Özellikle de alınan motosiklet kredisi 36 ay gibi uzun vadelerle ödenebiliyor ise banka müşterilerine büyük rahatlık sağlaması bakımından çok tercih edilenler arasındadır.

Motosiklet Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Olan Şartlar

Motosiklet kredisine yeni motosiklet almak ya da ikinci el alım yapabilmek için başvurulabilmektedir. Başvuran kişilerin kredi notları kullanacakları kredi açısından belirleyici olmaktadır. Bu yüzden kredi notu ve sicilin temiz olması gerekmektedir. Belirli bankalar kredi kullandırırken kefil isteyebilmektedir. Kefillerin banka sicilleri ve gelirlerinin de düzgün olması istenmektedir. En başta da başvuranların düzenli bir gelirinin olması gerekmektedir.

Motosiklet Kredisinde Ne Kadarlık Oranda Destek Sağlanmaktadır

Kredi kullanırken başvurulacak bankaya göre verilecek destek miktarı farklılaşmaktadır. Belirli bankalar 1. el motosiklet alımı yaparken aracın fiyatının %50′ si oranında kredi desteği sağlamaktadır. İkinci el motosiklet alımı yapılmak istenildiğinde de motosikletin 1 yaşından büyük olmaması şartı aranmaktadır. Alınması düşünülen motosikletin markasına bağlı olarak da prosedür değişiklik gösterebilmektedir. Bazı bankalarda kredi kullandırırken yeni alınması düşünülen motosikletin 50.000 tl ye kadar olan tutarına % 70′ lik oranda kredi desteği sağlamaktadır.

Bu tutarın yukarısında bir miktarda taşıt alımı yapılmak istenildiğinde de tutarın %50′ si oranında kredi verilmektedir. İkinci el motosiklet alımı yapılmak istenildiğinde de, aracın kasko değeri üzerinden aynı şart ve oranlara bağlı olarak kredi oranı belirlenmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak kredi kullanırken oluşan masrafları da taksit halinde ödeme imkanı sunulmaktadır. Kullanılan kredinin teminatı olarak da motosikletin rehin belgesi alınabilmektedir.

Bankalar Motosiklet Kredisinin Geri Ödemesinde Kolaylık Sağlamaktadır

Kullanılan kredi için ödeme tablosu oluşturulurken müşterilerin gelir düzeyine bağlı olarak ödeme tablosu belirlenmektedir. Müşterinin isteğine bağlı olarak kredinin sabit taksitler halinde ödenmesinin yanısıra, esnek ödemeli ve anapara ertelemeli şekilde de ödeme imkanı bulunmaktadır. Bankalar bu konuda müşterilerine her türlü imkanı sunmaktadır. Farklı bir durum olarak istenilirse taksitler devam ederken ara toplu ödemelerde yapılabilmektedir. Bu sayede kredi daha kolay şekilde bitirilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Öderken Tekrar Kredi Çekilebilir mi? başlıklı makalemizde Kredi ödemesi devam ederken tekrar kredi ve Kredi öderken tekrar kredi çekilebilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir