Ana Sayfa / KREDİLER / 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır?

5 Bin TL ihtiyaç kredisi almak isteyen okurlarımız için tek tek tüm bankaları gezip verileri topladık ve sizler için orta yolu bulduk. Günümüzde sizlerinde bildiği üzere kredi faiz oranları bir hayli yükselmiş durumda. Bu faiz oranlarının kontrolsüz yükselişi sonrasında gündeme gelen ilk sorulardan bir tanesi; bu dönemde kredi çekip çekmeme kararıdır. Bu kararı verebilmek için aciliyet durumunu sorgulamanız gerekir. Bankaların an itibariyle müşterilere uyguladıkları politika gerçekten çok acımasız. Hal böyle olunca da 5.000 TL kredi çekip sonrasında 8.000 TL’ye varan geri ödemeler yapmanız gerekiyor. %2 ve altında neredeyse faiz bulmak imkânsız. Elbette ki kamu çalışanı iseniz bu durumda Ziraat Bankası çalışanın artısı kredi paketini sizlere öneririz. Ya da çalıştığınız kurumun anlaşmalı olduğu bir banka varsa onu da kullanabilirsiniz. Bu size büyük oranda fayda sağlayacaktır.

5.000 TL Kredi İçin En Uygun Banka

5.000 TL kredi çekmek isteyenler için en uygun bankayı tespit ettik. Yine 10.000 TL güncel krediler yazımızda olduğu gibi, tutara göre değişken faiz uygulaması yapmayan İNG Bankası bizleri karşılıyor. Bu kredi bünyesinde %2,59 oranında faiz uygulanıyor. Ayrıca bu krediyi 5.000 TL tutar ve 24 ay vadeyle kullanmanız durumunda bankaya geri ödeme olarak 7.193 TL ödeniş oluyorsunuz.

5.000 TL İhtiyaç Kredisi İçin En İyi İkinci Banka

5.000 TL kredi için ikinci sırada bizleri İş Bankası karşılıyor. Bu bankada yine listemize girmeyi hak edecek kadar yüksek bir başarı sergiledi. İş Bankası tarafından sunulan kredi de ise %2,60 oranında faiz uygulanıyor. Bu kredi de yine 24 ay vadeli ve 5.000 TL için geri dönüşü 7.202 TL olarak yapılıyor. Aylık 299 TL gibi makul bir taksit miktarı da var.

5.000 TL İhtiyaç Kredisinde Üçüncü Sıra!

Akbank 5.000 TL kredi veren bankalar arasında 3. sırada yer alıyor. Akbank tarafından verilen kredi içerisinde %3,16 gibi çok ciddi bir faiz oranı var. Yani bu kredi son çareniz olmalı. Bu krediyi ödemeniz durumunda tam olarak 2.728 TL faiz ödemiş oluyorsunuz. Aylık taksit tutarı ise 321 TL.

- Bir önceki yazımız olan Genç Çiftçi Kredisi Nereden Alınır? Denizbank'tan Tarım Kredisi Müjdesi! başlıklı makalemizde Denizbank genç çiftçi kredisi ve Denizbank'tan Tarım Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir