Ana Sayfa / KREDİLER / 75.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

75.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerinde kredi miktarı 50.000 TL ile sınırlı iken birçok banka ekstra beyanlar çevcevesinde bu miktarı 75.000 TL ye kadar artırabilmektedir. Özellikle ihtiyaç kredilerinde vade ödemelerinin 48 ay ile sınırlandırılması ve faiz oranlarının Merkez Bankasın tarafından denetlenmesi ve her vade ödemesi kredi kullanan bireyin gelirinin yarısından fazla olmayacağı kuralı nedeni ile bankalar ihtiyaç kredisi miktarını 50.000 TL limiti ile vermektedir. Fakat ekstra gelir beyanı, ipotek gösterilme durumu ya da gelir seviyesi yüksek bir kefil yardımı ile bu miktar artabilmektedir. Ve 75.000 TL İhtiyaç Kredisi kullanmak isteyen bireyler bu durumdan faydalanabilmektedir.

75.000 TL İhtiyaç Kredisi Kredi Kullanımı İçin Gerekli Şartlar

  • Kredi notunun yüksek olması
  • İpotek altına verilebilecek bir mal varlığı
  • Düzenli gelirin belgelenmesi
  • Ekstra gelir beyanı
  • Kefil

Şeklinde belirlenmektedir. Bankaların gerekli görmesi durumunda ekstradan da belge beyanı istemleri durumu olabilecektir. Gerekli şartların yerine getirilmesi durumunda bankalar 75.000 TL ihtiyaç kredisi vereceklerdir.

75.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kefil gösterilmesi, ipotek altına verilecek mal varlının olması ya da ekstra gelirin beyanı durumunda 50.000 TL lik ihtiyaç kredilerini 75.000 TL ye kadar artırmaktadır. Bankanın kredi ödemeleri içe uyguladığı vade ödemeleri ise 48 ay olarak belirlenmektedir. Uygulanan faiz oranı ise yüzde 1,34 şeklide olmaktadır. Banka kredi kullanımı için herhangi bir dosya masrafı istememektedir.

Halk Bankası

75.000 TL ihtiyaç kredisi kampanyası ile ipotek gösterilmesi halinde kredi verebilmektedir.48 ay vade imkânı ve yüzde 1,40 seviyelerindeki faiz oranları ile birlikte kredi kullanımı yapılabilmektedir. Bankanın kredi kullanımı için 200 TL gibi bir doysa masrafı da aldığı görülecektir.

Garanti Bankası

Banka 2018 yılı itibari ile ihtiyaç kredisi miktarını 75.000 TL ye kadar artırmaktadır. Faiz oranını yüzde 1,34 şeklinde belirlemektedir. Vade ödemleri 48 ay şeklinde olmaktadır. Kredi tahsil ücreti 390 TL sigorta tutarı 750 TL olmaktadır. Çekilen kredi toplamda 108.760 TL şeklinde ödenecektir.

QNB Finans Bank

2018 yılı itibari ile ipotek gösterilmesi halinde 75.000 TL ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan finans bank kullanılan krediye 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Bankanın faiz oranı ise yüzde 1,38 şeklinde olmaktadır. Banka kredi kullanımında ise 300 TL dosya masrafı almakta ve hayat sigortasını zorunlu hale getirmektedir.

İş Bankası

İş Bankası ek gelir ve ipotek durumlarında ihtiyaç kredilerini 75.000 TL seviyelerine yükseltebilmektedir. Banka 48 ay vade imkânı sağlamakta ve uyguladığı faiz oranı yüzde 1,43 şeklinde olmaktadır. Banka kredi kullanımında hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan 2018 Burgan Bank Taşıt Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde 0 KM Taşıt Kredisi, Burgan Bank 2018 Taşıt Kredisi ve İkinci El Taşı Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir