Ana Sayfa / KREDİLER / Acil Para Bulmak İçin Nerelere Başvurulur?

Acil Para Bulmak İçin Nerelere Başvurulur?

Acil Para Bulmak

Kimi zaman nakit sıkışıklıkları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan bir durumdur. Böyle zamanlarda insanlar kendilerine çözüm yolu ararken acil para bulmak için akla gelen ilk seçenek bankalar olmaktadır. Çünkü adı geçen bu yerlerden kredi almak bir yana, mevcut olan banka hesabımızı eksiye düşürerek kredili mevduat hesabından para çekmek ya da kredi kartımızdan nakit avans kullanmak mümkün olmaktadır. Ancak bildiğiniz üzere bankalar artık son derece katı şartlarda çalışmakta ve yalnızca kredi notu belli bir seviyenin üstünde olan kişilere hizmet vermektedir. Ülkemizde ise kredi notu düşük, finansal sicili bozuk ya da bankaların kara listesinde olan oldukça fazla sayıda kişi bulunmakta bu sebepten bahsi geçen kişilere yönelik olarak banka harici kredi veren yerlerden bahsetmek gerekmektedir.

Borç Para Nereden Bulabilirim?

Eğer sizin de bankalardan kredi alma gibi bir olanağınız yok ise size tavsiye edilebilecek yerler arasında;

  • Kredi danışmanlık firmaları,
  • İkrazat firmaları,
  • Faktöring şirketler ve
  • Senetle para veren firmalar bulunmaktadır.

Bu tarz yerler hemen her ilde hatta her ilçede mevcut olmak ile beraber “borç para veriyorum” tarzındaki ilanlar ile insanların dikkatlerini üzerine çekmektedir. Ancak adı geçen bu yerler ile alakalı belli başlı güven problemleri yaşanmaktadır. Çünkü pek çok kişi kredi verme bahanesi ile insanları tuzağa düşürmektedir. Bu nedenden dolayı daha güvenilir ve daha hızlı para veren yerlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Hızlı Para Bulma Yöntemleri

Eğer sizin de etrafınızda banka dışında para veren güvenilir yerler yoksa ya da onlardan daha güvenilir ve daha garantili bir çözüm yolu arıyorsanız yapacağınız tek şey senetle mal alıp satmak olacaktır.

“Peki ama bunu nasıl yapacağım?” diyenleri duyar gibiyim. Aslında yapacağınız iş son derece kolaydır. İlk olarak mevcut olan nakit sıkıntınızı çözecek para miktarını belirlemelisiniz. Örneğin acil olarak 3 bin Türk Lirası bulmanız gerekiyor. Bu aşamada bahsi geçen tutarda bir mal ya da ürün bulup senetle taksit yapıp almalı ve sonrasında o ürünü satmalısınız. Örneğin bu tarz düşük meblağlı ihtiyaçlarda telefon alıp satmak son derece sık bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Üstelik elden taksit ya da senetle telefon satan yerler de son derece yaygındır. Hatta bazı yüksek tutarlı ihtiyaçlarda birden fazla cihaz alarak satan kişilerin sayısı da son derece fazladır.

Bir Saat İçinde Para Lazım

Bazen de öyle durumlar olur ki son derece sınırlı bir zaman zarfında yüksek tutarlarda para bulmak gerekir. Bu durumda telefon almak ve onun satılmasını beklemek çözüm olmamaktadır. İşte bu aşamada yapacağınız şey senetle alıp satacağınız ürünü değiştirmektir. Tercihiniz ise altından yana olmalıdır. Senetle altın veren kuyumculara giderek talep ettiğiniz tutarda alım yapmalısınız. Daha sonra bu altını satmak son derece kolay olacaktır. Değil bir saat bir dakika içerisinde bile altını bozdurup nakde çevirebilirsiniz.  Üstelik senetle altın satan kuyumculara ulaşmak da son derece kolaydır.

Tüm bunların yanı sıra kendi çevrenize ve de yaşamakta olduğunuz nakit ihtiyacına bağlı olarak senetle araba satan galeriler, beyaz eşya satan mağazalar ya da teknolojik ürünler satan yerler ile iletişime geçebilir acil para bulmak probleminizi çözebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde Bayram Kredisi Başvuru, ING Bank Bayram Kredisi ve ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir