Ana Sayfa / BANKACILIK / Akbank Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Akbank Hesap Açma Şartları Neler?

Akbank Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Akbank Hesap Açma Şartları Neler?

18 yaşına gelmiş her insan kendi finansal özgürlüğünü kazandıktan sonra ya da kazanmak amacıyla herhangi bir bankaya giderek hesap açma hakkına kavuşmaktadır. Bankalarda hesap açma; kredi kartı kullanımı, döviz hesapları, bireysel emeklilik ve daha pek çok bankacılık hakkında yararlanabiliyor olmayı da beraberinde getirmektedir. Akbank hesap açma da insanların her zaman giderek kolayca ve pratik bir şekilde başvurabilecekleri hizmetlerin başında gelmektedir. Türkiye’nin en güvenilir ve iyi hizmet veren bankalarından biri olan Akbank’ta hesap açma işlemi oldukça kolay bir şekilde halledilebilir.

Akbank hesap açma işleminin ardından pek çok bankacılık faaliyetinden ve kampanyalarından kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bunlar; havale-EFT, otomatik ödeme talimatları, kredi kartı çıkarma ve bu kredi kartını online alışverişlerde kullanma vb. gibi.

Akbank Hesap Açma İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

Her bankaya başvuru yaparken olduğu gibi Akbank hesap açmaya başvurabilmeniz için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Bu şartı sağladıktan sonra Akbank’a ait herhangi bir şubeye gitmeniz gerekir. Burada sıra numarası alıp beklemeniz ve sıra size geldiğinde de ‘Gişelerden’ birine giderek hesap açma işleminizi başlatmanız gerekmektedir. Akbank hesap açma işlemi sırasında kimlik belgenizin mutlaka yanınızda olması gerekir. Aksi takdirde gerekli işlemler yapılamayacaktır.

Kimlik belgenizin haricinde banka görevlisi sizden herhangi başka bir belge talep etmeyecektir. Bunun yanı sıra iletişim bilgileri sizden istenebilir. Bunlar; cep telefonu, iş ve ev telefonu, ev-iş adresi, mail adresi gibi bilgileri içerir. Bu bilgilerin verilmesinin ardından ufak bir bekleme süresinden sonra Akbank hesap açma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Akbank Hesap Açma İşlemini Yapabileceğiniz Yerler

Akbank hesap açma işlemini en kolay ve hızlı bir şekilde halledebileceğiniz yerlerin başında Akbank şubeleri geliyor. Herhangi bir size en yakın Akbank şubesine giderek orada kendinize uygun vadesiz bir hesap açtırabilirsiniz. Bu vadesiz hesabınıza para yatırabilir, hesaptan para çekebilir, çeşitli döviz işlemleri yapabilir, eğer bir geliriniz var kredi kartı çıkartabilir ve havale-EFT gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru işlemleri yapmak ve zaman kaybına neden olmamak adına Akbank hesap açma işlemi sırasında kimliğinizin mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir yanlış bilgi girişine mahal vermemiş olursunuz.

- Bir önceki yazımız olan İptal Edilen Kredi Kartını Açmak İçin Ne Yapmak Gereklidir başlıklı makalemizde Kredi Kartının İptal Edilmesi ve Kredi Kartının Kişinin İsteği Doğrultusunda İptal Edilmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

vefat eden kişinin borcunu kim öder?

Vefat Eden Kişinin Borcunu Kim Öder?

Vefat Eden Kişinin Kredi Borcunu Kim Öder? Yaşamını yitirmiş bir borçlu için vefat eden kişinin …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir