Ana Sayfa / KREDİLER / Akbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Geri Ödemesi Ne Kadar?

Akbank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Geri Ödemesi Ne Kadar?

Ev sahibi olmak pek çok insanın hayallerini süsleyen unsurların başında geliyor. Herkes kendine ait ve başını sokabildiği bir evin hayalini kurarken bu hayale ulaşmak her zaman için kolay olmuyor elbette. Günümüzde pek çok çalışan insan bu tip hayallerini gerçekleştirmek için çoğu zaman bankalara ve onların sağladığı kredilere güveniyor. Bankalardan belirli vadelerde ve miktarlarda alınan krediler doğrultusunda insanlar ev, araba vb. gibi hayallerini kısa bir zaman için gerçekleştirebiliyor. Pek çok banka müşterilerine konut kredisi veriyor. Günümüzde sıklıkla kredi çekmek için tercih edilen en güvenilir ve çözümden yana bankalarından biri ise Akbank. Akbank konut kredisi sayesinde siz de çoktandır hayalini kurduğunuz o eve hızla ve güvenli bir yoldan ulaşabilirsiniz.

Akbank Konut Kredisi Nedir?

Konut kredisi, ev almak için yeterli nakit parası bulunmayan kişilerin bankalar başvurarak kendi belirledikleri miktarlarda kredi başvurusu yapması manasına gelir. Konut kredisi çekmeye karar verdikten sonra ortada mutlaka alınacak bir ev olması gerekmektedir. Aksi takdirde bankalar size konut kredisi altında bir kredi vermeyecektir. Hukuki olarak bununla ilgili çeşitli ve katı kurallar içeren düzenlemeler bulunmaktadır.

Eğer siz de kira öder gibi ev sahibi olmak isterseniz Akbank konut kredisi uygulamasından rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Diyelim ki 300.000 bin liralık bir konut kredisine ihtiyacınız var ve bu miktarı 36 ay gibi bir sürede geri ödeyeceksiniz. Bu durumda, bankaya her ay ödemeniz gereken miktar (güncel faiz oranları baz alındığında ki bu oran şu anda ortalama 1.87’dir) 11.525,54 TL olacaktır.

Başka bir tutar üzerinden hesaplama yapmak isterseniz www.akbank.com/konut-kredisi adresinden kolaylıkla istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvurusu

Akbank konut kredisi başvuru yapmak isterseniz bunun için pek çok yol mevcut. Ancak müşteriler genellikle daha anlaşılır bir anlatım ve daha güvenli bir yol olduğu için kredi başvuruları sırasında Akbank şubelerini tercih etmektedir. Ancak elbette herkes için böyle bir zorunluluk bulunmuyor. Şubelerin yanı sıra, Akbank mobil telefon uygulaması üzerinden de kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Benzer şekilde internet bankacılığını kullanarak da konut kredisi başvurusu yapmanız mümkün.

- Bir önceki yazımız olan 72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır? 72 Ay Vadeli Kredi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde 72 Ay Vadeli Kredi Faiz Oranları ve Ziraat Bankası 72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir