Ana Sayfa / BANKACILIK / Akbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Akbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Kredi kartı, dünyada ilk kullanılmaya başlandığından beri git gide daha da yaygınlaşan kullanım araçlarının başında gelmektedir. Günümüzde pek çok insan değişik skaladaki ihtiyaçlarının çoğunu kredi kartlarıyla halletmektedir. Alışveriş, faturalar, borçlar ve daha pek çok akla hayale sığmayan ödemenin yapılması kredi kartlarıyla mümkün olmaktadır. Kredi kartları, bu ay içinde yapılan harcamanın bir sonraki ay ödemesinin yapılabilmesi sebebiyle insanlar tarafından fazlaca beğenilmekte ve kullanılmaktadır. Bir sonraki ay ödeme düşüncesi insanlara çok cazip gelir. Şu an olmayan nakdin, bir sonraki ay olacağı ve bununla da kredi kartının ödeneceği düşüncesi insanları rahatlatmaktadır. Ülkemizde sıklıkla kullanılan kredi kartlarından bir tanesi de Akbank’ın kredi kartı Axess’tir. Eğer siz de bir Axess’li olmak istiyorsanız Akbank kredi kartı başvurusu yapmalısınız.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu için çok fazla bir belge gerekmemektedir. 18 yaşını doldurmuş ve belirli bir geliri olan herkes Akbank kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Kredi kartı başvurusu yaparken Türkiye Cumhuriyeti kimliğinizin yanınızda olması, başvuru esnasında yeterli olacaktır. Bunun yanında bazı bankalar sizden aylık gelirinizi gösteren bir belge ya da üzerinize olan herhangi bir faturanın beyanı gibi belgeler de isteyebilir. Dolayısıyla hazırlıklı gitmekte fayda var.

Akbank kredi kartı başvurusu yaparken, bunu genellikle şubeden yapabilirsiniz. Böylelikle başvurunun her aşamasında aktif olarak yer alabilir ve istenmeyen bir durum olduğunda anında müdahale edebilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurunuzu eğer bir Akbank’lıysanız Akbank Direkt cep uygulaması üzerinden de kolayca yapabilirsiniz. TC kimlik numaranız, isim-soyisim gibi ana bilgilerinizi belirtilen telefon numarasına göndererek kısa bir süre içinde siz de Axess’li olabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için www.akbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Onaylandıktan Sonra

Başvurunuzun onaylanmasını takriben 1 hafta ya da 10 günlük bir süre içinde kartınız size ulaştırılacaktır. Bu aşamadan sonra en çok dikkat etmeniz gereken şey ise, aylık ödemeleriniz devamlı bir şekilde yapmanızdır. Eğer ödemelerinizi geciktirir ya da asgari düzeyin altında öderseniz bu kredi notunuzu etkileyecek ve ileride kredi çekmek istediğiniz zaman sizin için bir problem yaratacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Akbank Hesap Açma Şartları Neler? başlıklı makalemizde Akbank hesap açmaya başvurabilme ve Akbank şubeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir