Ana Sayfa / KREDİLER / Anında Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Anında Kredi Almak İçin Neler Yapılmalı?

Anında Kredi Almanın En Kolay 6 Yolu

Günümüzde birçok kişi çeşitli ihtiyaçları için kredi almak istemektedir. Ancak bunun için dikkat etmeniz bazı püf noktalar bulunuyor. Bu yazımızda sizler için anında kredi almanın en kolay 6 yolunu paylaşacağız. Bunlara dikkat etmeniz halinde kredi başvuru süreci çok daha hızlı ve pozitif geçecektir. Bu yüzden anlatmış olduğumuz noktalar üzerinde araştırma yapmadan bankalara kredi başvurusunda bulunmayınız. Bankalar birçok kritere göre müşteri belirlediği ve kredi verdiği için başvurunuz olumsuz yanıt alabilir.

Yeni Kredi Alınmışsa Acele Etmeyin

Banka sistemleri kredi verecek olduğu müşteriyi seçerken kişinin hali hazırda bir kredi yükü altında olup olmadığına dair birtakım kontrollerde bulunmaktadır. Bu yüzden yakın tarihte kredi almış veya krediniz mevcutsa başvuru yapmak yerine biraz beklemeniz ve borcunuzu bitirmeniz yararlı olacaktır.

Borçlu Durumda Olup Olmadığınıza Dikkat Edin

Hiçbir banka borçlu bir bireye kredi vermek istemeyecektir. Kişinin borcu olduğunu ve yeni bir kredi vermeleri durumunda kişinin krediyi ödemekte zorluk çekeceğini tahmin etmektedirler. Bu yüzden anında kredi başvurusunda bulunurken bunu da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Gelir Gider Dengesine Dikkat Edin

Aylık net gelir tutarınız ve kredinizin aylık ücreti arasında belirli bir oranın üstünde ilişki olmamalıdır. Bankalar kişinin aylık gelirinin sadece belirli bir yüzdelik oranında kredi borcu çıkarabileceği için verecek oldukları kredi miktarına da dikkat etmektedirler.

Kredi Notunuzu Dikkate Alın

Kişinin önceden yapmış olduğu kredi harcamaları kredi notunu olumlu yada olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bankalar da kişinin kredi notunu dikkate alarak işlem yaptığı için kredi notunuza dikkat etmelisiniz.

Çelişkili Bilgiler Vermekten Kaçının

Bankalar kişinin kredi başvurusu esnasında birtakım bilgilere ihtiyaç duymaktadırlar ve ilk başvuruda bu bilgiler kayıt altında tutularak sonraki işlemlerin hızlanması için bekletilmektedir. Bu yüzden ilk başvuruda sonraki başvurularınızla çelişecek bilgiler vermekten kaçının.

Anında Kredilerin Banka Yetkilileri Tarafından Kontrol Edilmediğini Aklınızda Bulundurun

Anında kredi hizmetinin çok daha hızlı gerçekleştirilmesi amacıyla birçok bankada anında kredi taleplerine hazırlanmış olan bilgisayar sistemleri bakmaktadır. Sistemde kurallar net ve esnetilemez olduğu için başvuru yapmadan önce şartlara uygun olup olmadığınızı kontrol etmenizde fayda var. Aksi taktirde başvurunuz onaylanmayabilir yada başvuru sürecinin çok daha uzamasına yol açabilir. Böyle bir duruma düşmek istemeyeceğiniz için de şartları tam olarak yerinize getirdiğinize emin olun.

- Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde HSBC Kredi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?, HSBC Kredi Çeşitleri ve HSBCkredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir