Ana Sayfa / BANKACILIK / Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar!

Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar!

Banka kartı ücretli mi? sorusunu soran okurlarımız için birçok bankayı mercek altına alarak genel bir araştırma yaptık. Kredi akrtlarından tamamen farklı olan bu kartlar sadece nakit varlığı hedef alarak harcama yapmanıza olanak vermektedir. Yani bankada adınıza bir hesap açılır ve bu hesabın kullanım hakları aldığınız banka kartına bağlanır. Bu durumda hesaba para yatırdığınız veya yatırılan para miktarınca size harcama hakkı verilir. Banka kartlarının birçoğunda herhangi bir limit veya ekstra para harcama uygulaması bulunmamaktadır. Banka kartları ücretleri konusu da yine bu kartların en çok merak edilen yanları arasında yer alır. Bankalar, bundan birkaç sene önce henüz BDDK elini masaya koymamışken hemen her şeyden fazlasıyla haksız gelir elde ediyordu. Ancak global anlamda ilerleyen ekonomi sektörü ve birincil ihtiyaçlar arasında yer alan teknoloji insan gücü noktasında tasarruf sağladığı için birçok konu da da bankaların ücret almaları yasaklandı. Bu konuların arasında standart özelliklere sahip olan banka kartları da bulunuyor.

Banka Kartı Ücretli Mi? Banka Kartı Ücretleri Ne Kadardır?

Bankaların aidatsız kredi kartı verme zorunlulukları BDDK tarafından sağlanıyor. Konumuzla pek bir alakası olmasa bile yine kredi kartı almak isteyen kişiler için bu durumunda varlığından bahsedelim. Son dönemde yapılan düzenleme ile, bankaların hiçbir karttan aidat alamayacağı gerçeği ortaya konuldu. Özel yeteneklere sahip veya ticari boyutta işlem yapan kredi kartları bu genelleme dışında tutularak diğer kartlar kart aidatı konusundan mahrum tutulmaktadır. Bu sayede bankaların herhangi birinden banka kartı almak istediğinizde, sizlere temelde bir ücret sunulmaz. Bankaların bu konudaki tutumları oldukça net olmalıdır çünkü bu noktada sizler haklarınızı direkt olarak yasalardan elde edersiniz.

Hangi Bankadan Banka Kartı Almalı?

Bankaların kart özellikleri her bankanın kendi internet sitesi bünyesinde yer almaktadır. Sitemiz bünyesinde yer alan kredi kartı kampanyaları isimli yazıyı okuyarak, bu özelliklerin temelde sizi kandırmaya yönelik olduğunu unutmamanızı öneriyoruz. Bu nedenle özellikle basit bir banka kartı tercihi yaparken kamu bankalarını öneririz. Ziraat Bankası gerek mobil platformlarda gerekse de diğer işlemlerde size fazlasıyla destek sunacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Gençlik Kart 18 Yaşını Geçen Çocuklara Geliyor! başlıklı makalemizde gençlik kart başvurusu ve üniversite öğrencisine kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir