Ana Sayfa / BANKACILIK / Bankalar Emekliye Kredi Kartı Verir Mi?

Bankalar Emekliye Kredi Kartı Verir Mi?

Bankalar emekliye kredi kartı konusunda oldukça verimli sonuçlar sunmaktadır. Yani kredi kartı almak isteyen bir emeklinin teknik olarak hiçbir sorun yaşamaması gerekir. Elbette üstün durumlara sahip olan kişilerin teknik sorunlar yaşaması mümkündür. Ancak kişi kendi menfaatlerini ekonomik boyutta koruyabildiyse, bu durumda hiçbir sorun olmadan kredi kartı alabilir. Emekliye kredi kartı vermek isteyen bankaları sıralamaya kalksak sanıyorum ki bu sayfanın tamamı bankalarla dolar. Kredi kartı almak isteyen emekliye, bankalar çok sakin ve verimli bir şekilde yaklaşacaktır. BU süreçte bunun birkaç önemli sebebi bulunur. Dilerseniz ayrıntılara geçmeden evvel bankaların emeklilere neden bu kadar kredi kartı verdiklerini anlatan ufak maddeler söyleyelim. İşte o temel nedenler

  • Emekliler devlet veya özel sektör güvencesi ile düzenli gelire sahip oldukları için gelirlerine uygun bir borçlanma planı sunulduğunda onu rahatlıkla gelir sıkıntısı olmadan ödeyebilirler.
  • Emekliler yine temelde devlet kurumları tarafından sağlanan bir sigorta ile korunmaktadır. Bu sayede bu kişilerin iş veya çalışma yönünden sorun yaşaması olanaksız olarak görülmektedir.

Bankalar Emekliye Kredi Kartı Verirken Neye Dikkat Eder?

Emekliye kredi kartı veren bankalar genel olarak kişinin mevcut ekonomik durumunu mercek altına almaktadır. Yani emekli birisinin rahatlıkla kredi kartı alabilmesi için ilk olarak mevcut durumunu kontrol etmesi gerekir. Bu durumu mevcut borçlar olarak da sınırlayabiliriz. Yani Kredi kartı almadan önce edindiğiniz toplam borcu bir yere yazın. Bu borç banka tarafından fazla görülebilecek bir şekilde artıyorsa veya sabitse bu durumda kredi kartı almanız biraz daha zorlaşabilir. Emeklinin kredi kartı alması için gelirine göre büyük borçlarının bulunmaması gerekmektedir. Bu da kendisine geriye kalan gelirinden fazlaca ödeme kolaylığı sunacaktır.

Emeklinin Kredi Puanı Kredi Kartı Başvurusu İçin Önemli Midir?

Emeklinin kredi notu da yine başvuru aşamasında bankalar tarafından kontrol edilen bir veridir. Bankanın koyduğu koşullara göre kişi öncesinde banka veya herhangi bir kuruma borçlanıp, sonrasında sözleşme akabince ödeme yapmadıysa bu durumda kredi notu düşük olur. Bu da kredi kartına yüksek oranla onay alamamasına neden olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar! başlıklı makalemizde Bankaların aidatsız kredi kartı ve Bankaların kart özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir