Ana Sayfa / BANKACILIK / Birden Fazla Kredi Kartı Almak Mümkün Müdür?

Birden Fazla Kredi Kartı Almak Mümkün Müdür?

Birden fazla kredi kartı almak elbette ki mümkündür. Hatta kredi kartı kullanıcı sayısı ile aktif kredi kartı sayısı karşılaştırıldığında hemen her kullanıcının birkaç tane kredi kartına sahip olduğu bilgisi ortaya çıkmaktadır. Birkaç bankadan alındığı takdirde bankaların kredi kartları bir kişi adına tanımlanabilir. Elbette ki tek bir bankadan birden fazla kredi kartı almak mümkün olmayacaktır. Birden fazla kredi kartı almak isteyen birisinin farklı bankalardan faydalanması gerekmektedir. Birden fazla kredi kartı alabilmek için ayrıca bazı şartları da taşıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartlara genel hatlarıyla baktığınızda sizlerin de anlayacağı üzere borç durumunun maddi olanaklara oranla mantıklı bir seviyede olması gerekmektedir. Birden fazla kredi kartı alabilmek için hangi özellikleri barındırmanız gerektiğini bir alt başlıkta detaylı bir şekilde anlattık. Dilerseniz hemen detaylara geçelim.

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İçin Yapılması Gerekenler!

Fazla kredi kartına sahip olmak nedendir bilinmez insanların birincil hedefleri arasında yer alıyor. Bu nedenle bu içeriği yazmak istedik. Bir kişinin birden fazla kredi kartına sahip olabilmesi için temel şartları barındırıyor olması gerekmektedir. Kredi kartı alabilmek için taşımanız gereken özellikler ise başlıca aşağıda yer alıyor.

  • Mevcut kredi kartı limitlerinizin aylık gelirinizle ödeyebileceğiniz borç tutarının altında olması gerekmektedir. 2 seneye kadar olan kullanıcıların maksimum kredi kartı limiti maaşın 2 katın kadardır. Diğer uzun süreli kullanıcılar ise kredi kartı limitlerini maaşlarının 4 kartına kadar alabilirler. Tüm kredi kartı limitlerinin toplamı bu çıkan maksimum limitlerin altında olmalıdır. Tek bir kartta bu limitin tamamını kullanmak veya birkaç karta yaymak tamamen sizin tercihinizdir.
  • Anlık olarak mevcut bir kredi borcunuz varsa bu durumda sizlerin birden fazla kredi kartına sahip olması zorlaşacaktır. Toplam borç oranınız düşünceye yani kredi borcunuz ödeninceye kadar böylesi bir başvuruda bulunmamanızı öneriyoruz.

Birden Fazla Kredi Kartı Almak Kredi Notunuzu Etkiler Mi!

Birçok kredi kartına sahip olmak uğuruna yapacağınız başvurular büyük oranlar olumsuz yanıtlanırsa bu durumda kredi notunuz zamanla düşecektir. Bunun sebebi ise başvuru sayınızın fazla olup getirinin çok az olmasıdır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar! başlıklı makalemizde Bankaların aidatsız kredi kartı ve Bankaların kart özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir