Ana Sayfa / KREDİLER / Borç Para Verenler Borç Para Bulma Yolları

Borç Para Verenler Borç Para Bulma Yolları

Borç Para Bulma Yolları

Günümüzde toplu olarak nakit para bulmak son derece zordur. Çünkü hemen hemen herkes ancak kendi geçimini sağlamakta ve bu sebepten dolayı da birikim yapmak son derece zor olmaktadır. Birikim yapıp elinde toplu parası olan kişiler ise birbirlerine olan güvensizlikleri nedeni ile yardımcı olmak istememektedir. Hal bu iken insanların daha başka borç para bulma yolları tespit etmesi gerekmektedir. Bunun için tercih edilebilecek oldukça farklı seçenekler olsa da önemli olan kendimize en uygun ve de en güvenilir yolu tespit etmektir.

Borç Para Verenler

Konu nakit para bulmak olunca akla gelen ilk yöntem banka kredileri olmaktadır. Ancak en yazık ki bankalardan borç para almak da eskisi kadar kolay değildir. Çünkü bankalar yalnızca kredi notu yüksek ve de finansal sicili düzgün kişilere hizmet vermektedir. Bu yüzden sicilinizde yer alan en ufak bir problem bile bankalar ile olan ilişiğinizi kesmek için yeterli olacaktır. Böyle bir durumda ise imdadınıza borç para veren yerler yetişecektir.

Kredi Danışmanlık Firmaları

Para bulmak istiyorum” diyerek ihtiyacını belirtmekte olan kişilere önerilecek yerler arasında ilk sırada kredi danışmanlık firmaları yer almaktadır. Bu yerler işleyiş sistemi olarak ya size en uygun olan bankayı bularak kredi almanızı kolaylaştırmakta ya da sizin adınıza bankalardan kredi almaktadır. Bahsi geçen bu iki işlemi de belli bir komisyon ödemesi karşılığında yapan söz konusu yerlerin genel komisyon oranları da yüzde on ile yüzde yirmi arasında farklılık göstermektedir. Ancak bu yerler ile alakalı olarak dikkat etmeniz gereken en önemli husus gerçekten hizmet verme amacı gütmeleri ve dolandırıcılık yapma gibi bir niyetlerinin olmamasıdır. Bu yüzden dolayı son derece temkinli olmanızı tavsiye ederiz.

Kredi Veren Kuyumcular

Eskiden bu yana borç para bulma yolları deyince akla ilk gelen yerler kuyumcular olmaktadır. Bu yerler ihtiyaç duyan kişilere gerektiğinde para ya da altın verebilmekte iken günümüzde bu yöntemi bir kredi sistemine dönüştürmüşlerdir. Kuyumcu kredisi almak için yapmanız gereken ilk şey tanıdığınız bir kuyumcuya ya da bu işi yaptığını bildiğiniz herhangi bir yere müracaat etmektir. Size belli bir komisyon ödemesi karşılığında ve de taksitle ödeme olanağı dâhilinde dilediğiniz tutarlarda altın ya da nakit para vereceklerdir. Bu konuda da yine tavsiyemiz iyi niyetli olduğuna inandığınız ve de yüklü tutarlarda komisyon talep etmeyen kişilerden kredi almanızdır.

Faktöring Firmaları

İhtiyaç duyduğu parayı ticari işletmesi için kullanacak olanlar, başka bir deyiş ile ticari kredi alacak kişilere hizmet verecek yerler arasında en çok dikkat çekenler faktöring şirketleri olmaktadır. Yasal bir şekilde çalışan son derece güvenilir olan bu yerlere hemen hemen her yerde rastlamak da mümkün olmaktadır. bu sebepten dolayı siz de yaşadığınız yerde kredi veren faktöring firması bulabilirsiniz. Üstelik bulamasanız bile internetten kredi veren yerler de mevcut olmakta ve bunlar ile iletişim kurma olanağınız bulunmaktadır.

İkrazat Firmaları

Eğer güvenliğiniz konusunda hassas iseniz ve de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na bağlı bir yerden hizmet almak istiyorsanız, akla gelen ilk seçenek bankalar olsa bile onların haricinde ikrazat firmaları da bir diğer seçenek olmaktadır. Söz konusu bu yerler de tıpkı bankalar gibi çalışmakta yalnızca onlar kadar yaygın olmamaktadır. Hemen hemen her türlü ihtiyaca kredi veren ikrazat firmalarına BDDK’nın resmi sitesinden de ulaşma olanağınız bulunmaktadır. Bu sayede yaşamakta olduğunuz para sıkıntısını son derece kolay bir şekilde çözme imkânı yakalayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Kampanyası başlıklı makalemizde bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları, SMS ile Yapı Kredi ihtiyaç kredisi ve Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir