Ana Sayfa / BANKACILIK / Burgan Bank IBAN Sorgulama İşlemi Nedir?

Burgan Bank IBAN Sorgulama İşlemi Nedir?

Siz de Burgan Bank IBAN sorgulama işlemi ile bankada hesabı bulunması koşulu ile ihtiyacınız olan IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Öğreneceğiniz IBAN numarası ile para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız para transfer işlemleri sırasında işleminizi kolayca ve güvenli bir şekilde tamamlayabilmeniz için Burgan Bank siz müşterilerine en iyi koşulları oluşturmaya çalışır.

Eğer para transfer işleminizi hesap numarasını kullanarak gerçekleştirmek istiyorsanız hesap sahibinin adı, soyadı, hesap numarası, şubenin adı ve şubenin kodu gibi birçok bilgiye ihtiyaç duyarsınız. Oysa ki aynı para transfer işlemi sadece IBAN numarası ve ad/ soyad bilgileri kullanılarak gerçekleştirilebilir. Böylece müşteriler IBAN numarası ile daha fazla bilgiye ihtiyaç duymadan aynı işlemi daha kolay gerçekleştirme imkanı elde etmiş olur.

Eğer hesap numarası kullanarak gerçekleştirmiş olduğunuz para transfer işleminde yanlış bilgi girilmesi neden ile hesabınızdaki para yanlış hesaba aktarılır ya da herhangi bir hesaba aktarılmaz ise yapmanız gereken banka ile görüşmek ve paranın tekrar kendi hesabınıza aktarılmasını talep etmektir. Oysa IBAN numarası kullanarak gerçekleştirmiş olduğunuz para transfer işleminde yanlışlık yapmanız nedeniyle para hesabınızdan aktarılırsa bu yanlışlık hemen fark edilir ve para tekrar hesabınıza vakit kaybetmeden geri eklenir.

Burgan Bank IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Burgan Bank ile IBAN sorgulama işlemi gerçekleştirmek istiyor iseniz yapılması gereken Burgan Bank’ın resmi web sitesinin kullanılmasıdır. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmadan yer ve mekan sınırlandırması olmadan internet üzerinden IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Burgan Bank’ın resmi web sitesinde sizden bazı bilgileri gerçeğe uygun ve eksiksiz biçimde doldurmanız istenir.

İlk olarak hesabın bulunduğu şube kodunu girmelisiniz. Ardından 8 (sekiz) haneli olan hesap numarası ve 3(üç) haneli olan ek numara bilgilerini doldurmalısınız. ‘Hesapla’ butonunu tıklamanız ile öğrenmek istediğiniz IBAN numarası karşınıza çıkacaktır. Türkiye’de açılan hesapların IBAN numarası toplam 26 (yirmi altı) haneli olup ilk 2 (iki) hanesi TR ile başlar ve sonraki 24 (yirmi dört) hanesi rakamlardan oluşur. Böylece siz de öğrendiğiniz IBAN numarasını para transfer işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirmek için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde İş’te Üniversiteli, öğrenci kredi kartları ve ÜniversiTEB hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir