Ana Sayfa / KREDİLER / Cepte TEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Cepte TEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şubesiz bankacılık olarak tanımlanan ve kişilerin masrafsız bir şekilde bankacılık işlemlerinden faydalanmasını sağlayan hizmetler, artık birçok bankanın çalışmaları arasında yer almaktadır. Kişilere ilk başta banka hesabı şeklinde sunulan bu hizmetler, ilerleyen günlerde kredi ve kredi kartı alanında da sunulmaya başlamıştır. Bu hizmetler kapsamında Türkiye’de oldukça beğenilen Cepte TEB hizmeti, Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından sunulmaktadır. Kişilerin masrafsız bir şekilde bankacılık işlemlerini yapmasını sağlayan bu hizmetlerde, aynı zamanda özel kredi paketleri de sunulmaktadır. Şuan geçerli olan masrafsız ihtiyaç kredisi, Cepte TEB üzerinden kişilere sunulmaktadır.

Cepte TEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Banka tarafından düzenlenmiş olan kredi kampanyasından faydalanmak için kişilerin Cepte TEB müşterisi olması gibi bir zorunluluk bulunmaktadır. Başvuru işlemleri için sadece Cepte TEB internet sitesine ya da müşteri olanlar için de bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hesapları üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Eğer kişiler Türk Ekonomi Bankası (TEB) şubelerine giderek başvuru yapmak isterlerse, bu durumda Cepte TEB için sunulan masrafsız ihtiyaç kredisi için işlem yapılamayacak, bankanın diğer kredi paketlerine başvuru işlemi sağlanacaktır.

Örnek Başvuru Hesaplaması

Masrafsız ihtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin yapacakları başvurularda üst limit olarak 30 bin TL belirlenmiştir. Buna göre, yapılacak örnek bir başvuru için hesaplamamız şu şekildedir.

  • Kredi Tutarı: 5 bin TL
  • Vade Süresi: 12 ay
  • Aylık Ödenecek Kredi Taksit Miktarı: 466,66 TL
  • Kredi Faiz Oranı: %1,49
  • Toplam Faiz Miktarı: 599,97 TL
  • Masraflar Toplamı: 0 TL
  • Toplam Ödenecek Kredi: 5 bin 600 TL

Kişilerin alacakları 5 bin TL değerindeki ihtiyaç kredisinde, 12 ay için toplamda 600 TL değerinde bir faiz ödemesi yapılması gerekmektedir. Oldukça uygun olan bu kredi paketinde, aynı zamanda kişilerden herhangi bir belge talebi de bulunmamaktadır. Şubesiz bankacılık üzerinden işlem yapıldığından dolayı internet üzerinden yapılacak başvurulara, kriter olarak bireylerin vereceği bilgiler göz önünde bulundurulacaktır. Ancak, başvuru işlemlerinde kişilerin doğru bilgi vermesi kadar, bankacılık istihbarat sorgulaması da büyük önem arz etmektedir. Yani, her başvuru yapan kişi için kredi notu ve banka sicil geçmişi sorgulaması yapılacak, uygun olan kişilerin başvurularına olumlu dönüş sağlanacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Uygun Faiz Oranı Bahar Kredisi Kampanyası başlıklı makalemizde Bahar kredisi, Garanti Bankası ve Garanti Bankası bahar kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir