Ana Sayfa / BANKACILIK / En Fazla Şubesi Olan Banka Ve Şube Hangisidir?

En Fazla Şubesi Olan Banka Ve Şube Hangisidir?

Türkiye’de En Fazla Şubesi Olan Banka Hangisidir?

En fazla şubesi olan banka arayışınıza detaylı bir liste ile son vereceğiz. Günümüzde vatandaşlara birçok farklı banka tarafından hizmet sunuluyor. Sunulan bu hizmetlerin akıcı ve seri olabilmesi için bankaların bazı olanakları yerine getirmesi gerekiyor. Bankaların iyi bir hizmet sunabilmek için yapabilecekleri ilk unsur, hiç şüphesiz şube sayılarını arttırmak. Her ne kadar internet ve mobil şube üzerinden işlem yapılsa da günümüzde halen müşteriler banka şubelerini kullanmak istiyorlar. Birçok bankanın da mevcut bilişim alt yapısı da zaten sadece teknolojiye bağlı hizmete izin vermiyor. Bu nedenle Türkiye’de iyi bir bankalar en iyi hizmeti sunabilmek için resmen yarışa girmiş durumdalar. Hangi bankanın kaç şubesi var?diye soran okurlarımız için tek tek tüm bankaları araştırıp, son paylaşılan güncel verilerle detaylı bir liste oluşturduk. Dilerseniz hemen bu listeye geçelim.

Türkiye’de Bulunan Bankaların Şube Sayıları

  1. Ziraat Bankası 1.802 şubeye sahiptir.
  2. İş Bankası 1.370 şubeye sahiptir.
  3. Garanti Bankası 950 şubeye sahiptir.
  4. Halk Bankası 969 şubeye sahiptir.
  5. Vakıfbank 926 şubeye sahiptir.
  6. Yapı Kredi bankası 888 şubeye sahiptir.
  7. Akbank 826 şubeye sahiptir.

Yukarıda güncel olarak bankaların sahip oldukları şube sayıları yer alıyor. Günümüz bankaları tarafından müşteriye ulaşmanın en kolay yolu olan şubeler, her geçen gün artıyor. Bankalar şubeleri hakkındaki en detaylı açıklamayı genellikle yıl sonunda yapmaktadırlar. Herkesin kolayca çaba harcamadan ulaşabildiği çok şubesi olan banka her zaman diğerlerinden öndedir. Yukarıda da görüldüğü üzere en çok şubesi olan banka Ziraat Bankasıdır. İkinci sırada İş Bankası gelmektedir.

Türkiye’de En Az Şubesi Olan Bankalar

  1. Sınai Kalkınma Bankası 3 şubeye sahiptir.
  2. Türk Eximbank 10 şubeye sahiptir.
  3. İller Bankası 19 şubeye sahiptir.

Elbette bunlara ek olarak şubesi olmayan bankalar da ülkemiz içerisinde hizmet sunmaktadır. Bunların başında eşsiz hizmet politikasıyla En Para gelmektedir. Bu tarz bankalar tamamen mobil bankacılık hizmetleri ile müşteriyle iletişim kurmaktadır. İmza gerektiğinde ise ekipleri müşterinin istediği tarih ve saatte, yine istenilen adrese göndermektedirler. Bu bankalar tüm bankalardan hızlı çalışır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Kartı Ücretli Mi? Aidatsız Kredi Karı Veren Bankalar! başlıklı makalemizde Bankaların aidatsız kredi kartı ve Bankaların kart özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

vefat eden kişinin borcunu kim öder?

Vefat Eden Kişinin Borcunu Kim Öder?

Vefat Eden Kişinin Kredi Borcunu Kim Öder? Yaşamını yitirmiş bir borçlu için vefat eden kişinin …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir