Ana Sayfa / BANKACILIK / En İyi Kredi Kartı Hangisi? Avantajlı Kredi Kartları!

En İyi Kredi Kartı Hangisi? Avantajlı Kredi Kartları!

En İyi Kredi Kartı Nasıl Seçilir?

Günümüzdeki kredi kartlarının çok sayıda özelliği vardır. Bu nedenle tüketiciler de en iyi kredi kartı hangisi? şeklinde sık sık araştırmalar yapmaktadır. Genel olarak kredi kartları arasından tercih yapmak isteyenler bazı avantajları sorgulamak durumundadır. Örneğin her alışverişte bonus sunan, borç faizi yüksek olmayan ya da ek taksit avantajları sunan kredi kartları her zaman en iyi kredi kartı olarak tabir edilmektedir. Elbette bu süreci yönetecek olan bireyler, yapacakları başvurularla beraber hizmet almaya başlayabilir.

Kredi Kartlarının Avantajları Nelerdir?

Kredi kartları aslında doğru bir şekilde kullanıldığında pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu nedenle kullanıcılar da en iyi kredi kartı hangisi? sorusuna kapsamlı bir yanıt bulacaktır. O halde ilk olarak aidatsız olan kredi kartlarının en iyi kartlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber alışverişlerde en çok taksit imkanını sunan kartların da çoğu zaman tercih edildiğini aktarabiliriz.

Türkiye’de hizmet sunan bankaların çeşitli dönemlerde tüketicilere sunduğu avantajlı kredi kartları da bulunmaktadır. Bu kartlar çoğu zaman aidatsız olarak sunulmakla beraber bazılarında ise daha sonraki yıllarda aidat talep edilmektedir. Tüketiciler konuyla ilgili tüm detayları araştırdıktan sonra başvuru yapmalı ve kredi kartı kullanmalıdır.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Hesaplama

Kredi kartı kullanıcıları kart limitine göre bankalara başvuruda bulunmaktadır. Bununla birlikte avantajlı kredi kartlarının dönem borcu asgari ödeme oranı da belirlenmiştir. Bu anlamda kredi kartı limit aralığı 15 bin TL’ye kadar olanların asgari ödeme oranı %30’dur. 15 bin TL ile 20 bin TL arasında ise bu oran %35’e çıkmaktadır. 20 bin TL ve üzerinde ise dönem borcu asgari ödeme oranı %40 olacaktır.

Genel olarak en iyi kredi kartı hangisi? sorusu hakkında yapacağınız araştırmalarda bu bilgilere ulaşacak ve hizmet alabileceksiniz. Yapacağınız tercihlerde sözleşmeyi okumadan önce kart bilgilerini araştırmalı ve daha sonra sözleşmeyi imzalayarak hizmet almalısınız. Her kredi kartının aslında kendine has bonus ve ek taksit seçenekleri bulunmaktadır. Bu nedenle hangisi bütçenize uygun ise o kart ile işlem yapmanız daha doğru olacaktır. Ek olarak bankaların sunduğu bu tür avantajlar belirli dönemlerde çok daha cazip hale gelebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Finans Cepte Nedir, Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Finans Cepte, HesapCepte ve Kredibul hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir