Ana Sayfa / BANKACILIK / En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri araştırması yaparken aşağıda sizlerle paylaşacağımız bilgilere de dikkat etmelisiniz. Çünkü her bankanın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Yani kredi kartı taksit seçenekleri veya asgari ödeme faiz oranı gibi durumları göz önünde bulundurarak başvuru yapmanız önemlidir.

Kredi Kartı Almak için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Her tüketici bu konu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Öncelikle kredi kartı alma ihtimalinin kredi notuna bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Bu nedenle kredi puanı 1-900 arasında olanların kredi kartı çıkarma ihtimali çok düşüktür. 1200’e kadar olan puanlamada ise bireylerin gelirine bağlı olarak kredi kartı verilebilmektedir. 1200 ve üzerindeki kredi notuna sahip olanlar ise rahatlıkla kredi kartı başvurusu yaparak olumlu yanıt alabilir.

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Hızlı bir şekilde kredi kartı alabileceğiniz yani En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri sorusunun yanıtı olan bankalar; Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası ve Yapı Kredi olarak sıralanmaktadır. Her bankanın farklı kredi kartı özelliği bulunan kampanyalar sunduğu da unutulmamalıdır. Elbette bu bankalar da ilk olarak kredi notuna bağlı bir şekilde hizmet sunmaktadır.

Kredi skoru en az 1200 olan tüketciler istediği bankaya başvuruda bulunabilir. Bu kapsamda kredi kartının bakiyesi de önemlidir. Düşük kredi notuna sahip olan kişilere başlangıçta 1000 TL’ye kadar limit sunulabilir. Ancak yüksek kredi skoru bulunan bireyler ise dilediği limitte kart başvurusu yapabilmektedir.

Kolay kredi kartı veren bankalar arasında İNG, İş Bankası, TEB, Odeabank ve Fibabank’ı da ekleyebiliriz. Her banka kendi prosedürüne uygun olarak işlem yaptığı için ön görüşme gerçekleştirmeniz şarttır. Ya da web üzerinden başvuru yaparak da bu imkanlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. O halde En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri sorusunun yanıtları bu şekildedir ve tercih tamamen tüketicilere aittir. Ancak kredi kartı kullanımlarınıza dikkat etmeli ve kredi notunuzu yükseltmek için çabalamalısınız. Aksi durumda tek günlük gecikmede bile kredi skorunuzun olumsuz olarak etkileneceğini hiçbir zaman unutmayın.

- Bir önceki yazımız olan En İyi Kredi Kartı Hangisi? Avantajlı Kredi Kartları! başlıklı makalemizde Avantajlı Kredi Kartları ve Kredi Kartı Asgari Ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

vefat eden kişinin borcunu kim öder?

Vefat Eden Kişinin Borcunu Kim Öder?

Vefat Eden Kişinin Kredi Borcunu Kim Öder? Yaşamını yitirmiş bir borçlu için vefat eden kişinin …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir