Ana Sayfa / KREDİLER / En Uygun Eğitim Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Üniversite okuyan gençlere ya da çocuklarını özel okulda okutmak isteyen ailelere 2018 yılı itibari ile bazı bankalar en uygun eğitim kredisi kampanyalarını müşterilerine sunmaktadır. 48 ay vade ödemeleri ve uygun faiz oranları ile eğitim-öğretimdeki nakit ihtiyaçların giderilmesi için birçok müşterisine eğitim kredisinden faydalandığı görülmektedir. Bankalardan gerekli şartların yerine getirilmesi ile 50.000 TL ye kadar eğitim kredisi alınabilmektedir.

Eğitim Kredisi Alma Şartları

  • Kayıt olunan okullardan kayıt olunduğuna dair belge
  • Veli onay ve kefaleti
  • Üniversite öğrencileri için varsa gelir belgesi
  • Eğitim için yapılan masrafın faturası
  • Velinin kredi notunun yüksek olması ve aylık sabit gelirinin olması

Gibi şartlar aranmaktadır. Gerekli görülmesi durumunda bankalar ekstradan da belge talep edebileceklerdir.

2018 En Uygun Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Özel okullara öğrenci kaydı yaptıran ve masrafları karşılamak isteyen velilere yönelik bir kredidir.48 ay vade ödemesi ve aylık yüzde 1,75 oranında faizi bulunmaktadır. En uygun eğitim kredisi veren bankalar arasında olan Garanti Bankası itim kredi limitini 40.000 TL olarak belirlemiştir. Krediden faydalanabilmek için öğrencinin okula kayıt olduğuna dair herhangi bir belgenin getirilmesi ve yapılan masrafların faturalanması yeterli olacaktır.

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş bankası, çocuklarını özel okullara göndermek ya da üniversiteye göndermek isteyen velilere yönelik kredi imkânı sağlamaktadır.48 ay vade imkânı veren banka çekilen kredi miktarı ve vade ödemelerine göre faiz oranını yüzde 1,56-1,79 Aralığında belirleyecektir. Kredi kullanımından 100 ile 250 TL arası dosya masrafı alacaktır. İş bankası 50.000 TL ye kadar eğitim kredisi imkânı sağlamaktadır.

Yapı Kredisi Bankası Eğitim Kredisi

Özel okul ve üniversiteye giden öğrencilerin ihtiyacını kapsan eğitim kredisini banka yüzde 1,58 ile 1-80 arasında değişen faiz oranı ile vermektedir. Banka 45.000 TL ye kadar eğitim kredisi vermektedir. Eğitim Kredisinden faydalanmak için öğrencinin okula kayıt olduğuna dair belge ve öğrenci için yapılan masrafların faturalanması istenilmektedir. Gerekli şartlar yerine getirilmesi durumunda 3 gün içinde kredi sonucu belli olmaktadır.

Vakıf Bank Eğitim Kredisi

Vakıf Bank eğitime destek olma amacı ile 30.000 TL ye kadar uygun faiz oranı ile eğitim kredisi vermektedir. Banka 48 ay vade ödemeleri ile vermiş olduğu krediye uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,67 şeklinde olmaktadır. Bankanın kredi başvurusunda istediği belgeler okula kayıt olunduğuna dair belge ve yapılan masrafların faturaları şeklinde olmaktadır.

İNG Bank Eğitim Kredisi

50.000 TL ye kadar eğitim kredisi veren banka 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,78 şeklinde olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan 75.000 TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 75.000 TL İhtiyaç Kredisi, ek gelir ve ipotek durumlarında ihtiyaç kredileri ve ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir