Ana Sayfa / BANKACILIK / Fibabanka EFT Saatleri ve EFT İşlem Ücretleri

Fibabanka EFT Saatleri ve EFT İşlem Ücretleri

Finans sektöründeki gelişmeler bankalarda verilen hizmetlerin çeşitlenmesine neden oldu. Bu çeşitlenme içerisinde bankaların verdiği bazı hizmetler 7/24 ulaşılabilir olsa da bazı işlemler belirli saatler arasında yapılabiliyor. Zaman sınırlaması uygulanan banka işlemlerinden birisi de EFT işlemidir ve her bankanın kendine özel EFT saatleri bulunmaktadır.

EFT Nedir?

EFT kısaltmasının açılımı Elektronik Fon Transferi işlemidir, bir bankada bulunan Bireysel veya Ticari hesaptan başka bir Bankada bulunan Bireysel ya da Ticari hesaba para transferi işlemi olarak tanımlanabilir. Bu işleminin havale işleminden farkı ise; Elektronik Fon Transferi işleminin farklı iki banka arasındaki fon işlemi olmasıdır. Havale işlemi aynı bankada bulunan farklı türde ya da farklı şubelerdeki hesaplar arası işlemlerdir.

Fibabanka EFT Saatleri

Elektronik Fon Transferi çoğunlukla Ticari hesaplar arası yapılan bir transfer işlemidir, bu nedenle bankalar bu işlemler için özel işlem süreçleri uygulayabilmektedirler. Fibabanka EFT saatleri hafta içi her gün 09.00 ile 17.00 arasındadır. Bu saat dilimleri arasında talimat verilen işlemler karşı hesaba 10 dakika içinde iletilmekte ve işlem tamamlanmaktadır. Bankaya işlem talimatı belirtilen saatler içinde verilmez ise ödemenin karşı hesaba geçmesi sonraki iş gününde gerçekleşmektedir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için işlem saatlerine dikkat etmek ve mümkünse işlemi cuma günü işlem saati sonuna bırakmamak ödemelerin gecikmesini önlemek açısından önemlidir.

Bankadan İşlem Sorgulama

Elektronik Fon Transferi genellikle ticari hesaplar arasında yapıldığı için işlem tutarları yüksektir. İşlemin gecikmesi sorun yaratacağı için ödemenin hesaba geçip geçmediğinin kontrol edilmesi önemlidir. İşlem talimatını verdikten sonra işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini Fibabanka çağrı merkezinden 444 8 888’i arayarak veya bankanın İnternet sitesi üzerinden kontrol edebilir ve sorun yaşanması durumunda müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

EFT İşlem Ücretleri

Elektronik Fon Transferi işlemi banka tarafından sunulan ücretli bir hizmettir. İşlem ücretini işlemin hangi bankacılık kanalı aracılığı ile yapıldığı belirler. Ücretlendirme şu şekildedir:

  • Şube aracılığı ile yapılan işlemlerde asgari 16 TL azami 330 TL işlem ücreti alınır.
  • Telefon bankacılığı ile yapılan işlemlerde asgari işlem ücreti 11 TL iken azami 27 TL ücret talep edilmektedir.
  • İnternet bankacılığı kanalı ile gerçekleştirilen Elektronik Fon Transferi için ücret talep edilmez.

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir