Ana Sayfa / BANKACILIK / Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Türkiye’de ve dünyada yer alan bankaların ATM’ lerinin hepsinde günlük miktarda belirlenmiş olan bir para yatırma limiti bulunur. Bankamatiklerden para gönderme, para çekme, avans çekme, maaş alımı ve kredi kartı borcu gibi işlemler yapılsa da bu işlemlerin hepsi bankaların vermiş olduğunu sınırlamalar üzerinden gerçekleştirilir. Bu sınırlamalar içerisinde yer alan bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası‘dır. Çoğu birey işlemlerini ya ATM’ lerden ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeyi tercih eder. Gün içerisinde şubeye uğramamak için işlemlerin bu şekilde gerçekleştiriliyor oluşu kişilerin zamandan kazanmasına yardımcı olur.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti Nedir?

Gün içerisinde Garanti Bankası müşterisinin ATM üzerinden yapabileceği en üst seviye para gönderim limitini ifade eder. Bu limit, Garanti Bankası müşterisi için 12.000 TL değerindedir. Maaş kartı, hesap kartı ya da kredi kartı kullanan müşterilerin limitleri günlük 2.000 TL ile açılır. Bu limit daha sonrasında müşterinin talep etmesi doğrultusunda yükseltilerek 12.000 TL değerine kadar çıkartılabilir. Bankamatik üzerinden yapılacak olan para yatırma işlemleri ATM tarafından verilmiş olan direktifler takip edilerek yapılabilir.

Garanti Bankası Para Yatırma Limitinin Üzerine Çıkma

Bankanın vermiş olduğu 12.000 TL değerinin üzerinde yatırım işlemi yapması gereken müşterilerin izlemesi gereken üç adım vardır. Bunlardan bir tanesi başka bir bankamatik bularak ayrı bankamatiklerden para gönderimini sağlamaktır. Diğeri, yatırım işleminin acelesi yok ise bir sonraki günü bekleyerek ertesi gün yatırma işlemini tekrar gerçekleştirmektir. En sonuncusu ise bireyin bulunduğu şehirdeki en yakın Garanti Bankası şubesine giderek yatırmak istediği tutarı nakit bir şekilde vezneden halletmesidir.

Garanti Bankası Mobil Uygulamasından Para Yatırma

Garanti Bankası müşterisi olan bireylerin mobil uygulama üzerinden de yatırım işlemi yapabilmeleri mümkündür. ATM’ ye giderek para yatırımı için vakit kaybetmek istemeyen müşteriler için akıllı cihazlarından yapacakları gönderim işlemlerinde yatırım tutarı ne olursa olsun bankanın aldığı işlem ücreti aynı kalır. Mobil uygulama üzerinden de gönderilebilecek maksimum tutar 12.000 TL değerindedir. Daha alt limitte olan bireylerin limitlerini yükseltmeleri için bankanın müşteri temsilcisi ile görüşmesi yeterli olur.

- Bir önceki yazımız olan Bankamatik Sahte Para Verir mi? başlıklı makalemizde bankamatik sahte para verir mi, Bankamatiklerde Parasal İşlemler ve Sahte Para Veren Bankamatik hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir