Ana Sayfa / KREDİLER / Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi

Garanti Bankası KOBİ Destek Kredisi

Ticari olarak faaliyet gösteren bireyler, bankalara başvuru yapacaklarında genellikle KOBİ’lere özel olarak sunulan ya da ticari ismi verilerek sunulan kredi paketlerine başvuru yapmak istemektedirler. Bunun nedeni ise, söz konusu kredi paketlerinde hem yüksek tutarlarda kredi çekebiliyor olmaları hem de faiz oranlarının çok daha düşük olmasıdır. Buna göre, 2018 yılında ticari işletme sahiplerinin uygun koşullarda kredi kullanabilecekleri bankaları araştırdığımızda, karşımıza doğrudan Garanti Bankası çıkmaktadır. KOBİ destek kredisi olarak özel bir kredi paketi hazırlayan Garanti Bankası, bin TL’den bir milyon TL’ye kadar olan kredi ihtiyaçlarına anında çözüm sağlamaktadır. KOBİ destek kredisi için başvuru yapacak olan kişilerin ise, doğrudan banka şubelerine gitmesi ve başvurularını da şubeler üzerinden yapması gerekmektedir.

Garanti KOBİ Destek Kredisi

Garanti Bankası’nın kısa bir süre için sunmakta olduğu bu kredi paketi, teminatsız olarak sunulmaktadır. Yani, kişiler yapacakları her başvuru işlemi için bankaya ipotek ya da kefil göstermek durumunda kalmamaktadır. Kredi başvurusu sırasında, kişilere kredi tahsis ücretinden de söz edilecektir. Burada, tahsis ücreti için herhangi bir oranlama değil, doğrudan tek seferlik 500 TL yansıtılacaktır. Yani, alacağınız kredi miktarı ne kadar yüksek olursa olsun kredi tahsis ücreti için tek sefer 500 TL ödeme yapılması gerekecektir.

KOBİ Destek Kredisi Başvuru Hesaplaması

KOBİ olarak faaliyet gösteren bireylere destek olmak amacıyla sunulan kredi paketinde en temel şart, başvuru yapacak olan kişilerin, Garanti Bankası üzerinde bir ticari hesaplarının olmasıdır. Eğer daha önce bir ticari hesap açtırmamışsanız, doğrudan banka şubelerinden hesap açılışını da sağlayabilirsiniz. KOBİ’lere özel olarak sunulan kredi paketi için örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibi olacaktır.

  • Kredi Miktarı: 5 bin TL
  • Kredi Faiz Oranı: %1,70
  • Kredi Vade Süresi: 12 Ay
  • Aylık Kredi Taksit Miktarı: 466,58 TL
  • Toplam Faiz Miktarı: 598,93 TL
  • Masraflar Toplamı: 500 TL
  • Toplam Ödenecek Tutar: 6 bin 99 TL

KOBİ destek kredisi için örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. %1,70’lik avantajlı faiz oranından faydalanarak ihtiyaçlarını giderecek olan KOBİ’ler, bankacılık işlemlerinde önem arz eden kredi notu ve banka sicili şartlarını da tamamlamalıdır. Bu şartları tamamlayamayanlar kredi desteği alamayacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizde Halkbank İhtiyaç Kredisi, kamuda çalışan kişilere kredi ve Kamuya özel ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir