Ana Sayfa / KREDİLER / Garanti Bankası Uygun Faiz Oranı Bahar Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası Uygun Faiz Oranı Bahar Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası Bahar Kredisi

Garanti Bankası, bireylerin bahar aylarında ortaya çıkan ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap vermek adına, özel bir kredi kampanyası düzenlemiştir. Bahar Kredisi ismi verilen bu kredi paketinde, kişilerin %1,89’dan başlayan faiz oranları ile kredi kullanması, borçlarını da 48 aya kadar uzatılmış vade süreleri ödemesi mümkündür. Başvuru yapacak olan kişilerin en az bin TL için başvuruda bulunması gerekmektedir. Tüketici kredisi alanında sunulduğundan dolayı, kredi başvurusu yapılacak en yüksek tutar için 500 bin TL sınırı getirilmiş durumdadır. 3 aydan 48 aya kadar da vade seçimi yapabilecek olan kişiler, başvurularını doğrudan banka şubeleri üzerinden yapabilecektir.

Örnek Başvuru Hesaplaması

Bahar kredisi kampanyası yapacak olan kişiler için 5 bin TL’lik kredi başvurusuna yönelik yapacağımız örnek hesaplama aşağıdaki gibidir.

  • Başvurulan Kredi Tutarı: 5 bin TL
  • Vade Süresi: 12 Ay
  • Aylık Ödenecek Kredi Taksit Tutarı: 480,61 TL
  • Kredi Faiz Oranı: %1,89
  • Ödenecek Toplam Faiz Tutarı: 767,37 TL
  • Diğer Masrafların Toplamı: 25 TL
  • Geri Ödenecek Toplam Tutar: 5 bin 793 TL

Garanti Bankası şubelerinde yapılacak olan kredi başvurusunda, 5 bin TL için kişilerin karşısına çıkacak olan ödeme tablosu bu şekildedir. Diğer masraflar olarak belirtilen kısımda, kişilerin başvuru yapacakları tutarın %0,5’lik kısmı üzerinden kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bu sebepten dolayı da alınacak kredi miktarına bağlı olarak bankaya ödemeniz gereken kredi tahsis ücreti ya da diğer masraflar kısmında artış olabilecektir. Ayrıca, kredi başvurusuna onay alan kişilere zorunlu olarak hayat sigortası yaptırılmakta ve sigorta masrafları da toplam kredi bedeline yansıtılmaktadır. Bundan dolayı en net ödeme tablosu, kişilerin yaşlarına göre yapılacak sigorta hesaplamalarının ardından banka şubesi tarafından verilecektir.

Eğer Garanti Bankası’nın maaş müşterisi iseniz, Garanti Cep mobil uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilir ve anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, maaşını Garanti Bankası üzerinden almayan kişiler, mobil uygulama ya da internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparsa, burada daha düşük bir ödeme söz konusudur. Maaş müşterisi olmayan Garanti Bankası müşterileri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvuru yaptıklarında, en fazla 25 bin TL için başvuru yapabilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve Maliyetleri başlıklı makalemizde faizsiz kredi veren bankalar, katılım bankalarından faizsiz kredi ve Ziraat Katılım Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir