Ana Sayfa / KREDİLER / Garanti Bankasından Taşıt Kredisi

Garanti Bankasından Taşıt Kredisi

Hayalinizdeki taşıt ya da eskimiş aracınızı değiştirmek için Garanti bankasından taşıt kredisi çekmeniz tam zamanı. Garanti Bankası, kefil şartı olmadan 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile taşıt kredisi hizmetini müşterilerine sunuyor. Oldukça hızlı bir şekilde onaylanacak taşıt kredisi ile ihtiyacınız olan krediyi çekebilir ve dilediğiniz taşıtı alabilirsiniz.

Garanti Bankasından Taşıt Kredisi Özellikleri

Garanti Bankasından taşıt kredisi ile aracın modeline ve markasına göre uygun kredi almanız mümkün. Banka, 48 ay vade ile kredi imkânı sunmaktadır. Gelirinize uygun ödeme planı ile zorlanmadan taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Bankaya teminat olarak, satın aldığınız aracın rehini yeterli olacaktır. Sıfır kilometre taşıtlar için talep edilen kredi başvurusunda, kefil şartı aranmamaktadır. Ancak banka, bazı durumlarda kefil koşulunun yerine getirilmesini talep edebilir. 2. el taşıtlar için çekmek istediğiniz kredi vadesi en fazla 108 ay olabilmektedir. Ayrıca banka, 2. el taşıt kredisi başvurusu için kefil istemektedir. Bireysel gaye ile alınan taşıt kredilerinin oranları, araç bedelinin 50 bin TL’ye kadar olan bölümü için % 70 iken 50 bin TL’yi geçen kısmı için ise % 50 şeklinde belirtilmiştir.

Garanti Bankasından Taşıt Kredisi Ücret ve Faiz Oranları

Garanti Bankasından taşıt kredisin faiz oranı % 1,44 olarak belirlenmiştir. Almak istediğiniz araç için 30 Bin TL taşıt kredisi çekmeniz durumunda, % 1,44 faiz oranı ve 36 ay vade ile aylık 1126 TL taksit ödemesinde bulunabilirsiniz. Tahsis ücreti ve sigorta bedeli 457 TL olarak belirtilmiştir. Ayrıca bu verilere göre yıllık toplam maliyet oranı, % 23 ile % 24 civarındadır. Toplam maliyet oranına tüm vergiler katılmıştır.

Fakat sigorta masrafları eklenmemiştir. Bu veriler alınan kredi miktarına ve vadesine göre doğal olarak farklılık gösterebilir. Detaylı bilgiye Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek ulaşabilirsiniz. Eğer satın alacağınız taşıtın sigorta kaskosunu Euro’dan yaptırırsanız, TL taşıt kredisi için belirlenen faiz oranında % 0,05’lik indirimden yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankasından Taşıt Kredisi Başvuru Süreci

İstediğiniz aracı almak için Garanti Bankasından taşıt kredisi başvurusu yapmanız gerekir. Başvuruyu bankanın şubelerinden birine giderek, internet bankacılığını kullanarak ya da ilgili bankanın web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Başvurunuz yaklaşık olarak 1 ile 2 gün içerisinde netlik kazanır.

- Bir önceki yazımız olan  36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi başlıklı makalemizde 36 Ay Taksitle Motosiklet Kredisi, İkinci el motosiklet alımı ve Motosiklet Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Olan Şartlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir