Ana Sayfa / KREDİLER / Genç Çiftçi Kredisi Nereden Alınır? Denizbank’tan Tarım Kredisi Müjdesi!

Genç Çiftçi Kredisi Nereden Alınır? Denizbank’tan Tarım Kredisi Müjdesi!

Denizbank’tan Genç Çiftçilere Tarım Kredisi

Denizbank tarım kredileri günümüz şartlarında birçok bankaya göre bir hayli fazla. Çiftçi ile ortak olmayı seven bu banka “tarım bankacılığı” adı altında birçok farklı ürün ve hizmeti çiftçilere sağlıyor. Çiftçilere sağlanan bu hizmetlerde devlet ile birlikte hareket eden Denizbank, kendi bünyesinde lanse ettiği kredilere benzer olarak devlet destekli proje kredilerine de ev sahipliği yapmaktadır. Bugün de onlardan birini sizlere anlatacağız. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Çiftçi Hibe Destek Kredisi programı adı altında Denizbank’tan çok uygun faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Hizmet yaşı henüz ilerlememiş olan çiftçiler için Denizbank tarafından genç çiftçi kredisi verilmektedir. Verilen bu kredinin en büyük artısı ilgili vade sınırının 7 yıla kadar artmasıdır. Standart verilerde tarım kredilerine 60 aya kadar vade veren bankalar, bu gibi destekli kredilerde vade oranını daha da arttırabiliyor. Dilerseniz bu genç çiftçilere yönelik olarak hazırlanan kredinin detaylarına göz atalım.

Denizbank Genç Çiftçi Kredisi Özellikleri

Denizbank genç çiftçi kredisi özellikleri arasında en çok ilginizi çekecek olan unsur faiz ve vade oranları. Bu noktada devlet desteği ile ortaya çıkan bu kredi henüz gençken tarlalarda çalışan çiftçilere büyük bir destek niteliği sunmaktadır. Bu kredinin özellikleri şu şekildedir:

  • %1.25 ile %1.36 arasında değişen faiz oranı bulunmaktadır.
  • Örnek hesaplarda 84 ay vadeli, 10.000 TL kredi için faiz oranı %1.29 olarak belirlenmiştir.
  • Faiz vade ve miktar ile doğru orantılıdır.
  • Banka 3 adet kendi bünyesinden ürün almayı zorunlu tutmaktadır. Otomatik fatura ödeme talimatı vermek gibi.
  • 7 yıla kadar yani 84 aya kadar vade olanağı bulunmaktadır.
  • Sigorta (kredi için hayat sigortası) zorunludur.
  • Hayat sigortası bedeli 7 yıl için bir kere kredi borcuna eklenerek tahsil edilir.

Denizbank Genç Çiftçi Tarım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank genç çiftçi kredisi başvurusu için mobil veya telefon bankacılığı üzerinden destek alma hakkınız ne yazık ki bulunmamaktadır. Denizbank tarafından sunulan bu genç çiftçilerin yüzünü güldüren tarım kredisi başvurusu için illa ki Denizbank şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Öğrenci Kredi ve Öğrenci Kredi Kartı Şartları Nelerdir? başlıklı makalemizde Çalışan öğrenciye kredi ve Öğrenci kredi çekebilir mi? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir