Ana Sayfa / BANKACILIK / Genç Kart Hangi Bankalardan Alınır?

Genç Kart Hangi Bankalardan Alınır?

Genç Kart

Üniversite öğrencisiyseniz ihtiyaçlarınız bitmek tükenmek bilmez. İhtiyaçlarınızı karşılayabilmenizi sağlayacak zor zamanlarınızda yanınızda olan bir kredi kartının varlığı huzur kaynağıdır. Üstelik bu ülkenin genç beyinleri olduğunuz için bankaların sizlere çeşitli indirim ve kampayaları da bulunmakta. 10 fazla banka ve Genç Kart ‘ı gelin yakından tanıyalım.

ZİRAAT BANKASI – BANKKART GENÇ

Bankkart, Genç Kart hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilmektedir. Nakde ihtiyaç duyduğunda herhangi bir Ziraat ATM’ si ya da MasterCard logolu diğer ATM’ lerden bu kartı kullanarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Harçlı Avans hizmetinden yararlanarak hesabınızda para olmasa bile aylık harçlık avans limitiniz kadar harcama yapabilirsiniz. KYK’ dan burs ya da öğrenim kredi alıyorsanız harcadığınız tutar otomatik olarak bir sonraki ayın burs totalinden düşülür. Kartınızı hem banka kartı hem de kredi kartı olarak internet alışverişlerinizde 3D secure güvencesiyle kullanabilirsiniz. Kredi kartı özelliğini kullanarak taksitle alışveriş yaparak yaptığınız alışverişlerden puan kazanabilir ve indirimlerden yararlanabilirsiniz. 90 TL altı harcalarınızı temassız olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca, kredi kartı özelliğini kullanarak nakit avans da çekebilirsiniz. Bankkart genç kartın kart ücreti de bulunmamaktadır.

VAKIFBANK – LIKE CARD

Like Card ice yaptığınız alışverişlerde hem çekilişlere katılma hakkı hem de Worldpuan kazanabilirsiniz. Visa ya da MasterCard logosu gördüğünüz yerlerde yaptığınız alışverişlerde 10 TL’ lik harcamanız 1 Worldpuan’ a dönüşecektir. Biriktirdiğiniz Worldpuan’ ları daha sonra World ya da VakıfBank üye iş yerlerinde kolaylıkla harcayabilirsiniz. Worlpuan’ ınızı harcarken 2 Worlpuan’ ın 1 kuruşa eşit olduğu aklınızda bulunsun. Worldpuan kazanırken aynı zamanda Likepuan da kazanabilirsiniz. Her 1 TL’ ilk harcamalarınızda 1 Likepuan kazanabilir ve daha sonra kazandığınız Likepuan’ ları VakıfBank’ ın internet sitesinde yayınlanan çekilişlere katılmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, Kampüs Kartını da Like Card gibi kullanabilirsiniz. Size Özel Like Card Kampanyaları;

 • Like Sinema Kampanyası: Kartınızla alacağınız sinema biletlerinde %50 indirim kazanabilirsiniz (maksimum 15 TL indirim).
 • İnternet Alışverişi Kampanyası: Kartınızla yaptığınız 100 Tl internet alışverişlerinizde 10 TL’ lik Worldpuan kazanabilirsiniz.
 • Başarıyı Tebrik Eden Kampanya: Dönemlik ortalamanız 3,51 ile 3,99 arasında olursa 2000 Likepuan, 4,00 olursa 10000 Likepuan kazanabilirsiniz.

YAPI KREDİ – PLAY KART

Play Kartın hizmetleri şöyledir;

 • Puan Kazanımı ve Kullanımı: Kartınızı kullanarak World üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde puan kazanabilir ve daha sonra kazandığınız puanları yine World üye iş yerlerinde kolaylıkla harcayabilirsiniz.
 • Taksitli Ödeme
 • Süper Taksit: Aylık % 1,49 faiz oranı ile 12 aya kadar harcamalarınız taksitlendirebilirsiniz.
 • Harcama Taksitlendir: Tüm alışverişlerinizi taksitlendirebileceğiniz gibi taksitli olan alışverişlerinize taksit de ekleyebilirsiniz.
 • Harcama Ertele: Yapmış olduğunuz peşin ya da taksitli alışverişlerinizin ödemelerini 1, 2 ya da 3 ay erteleyebilirsiniz.
 • Güvenli Alışveriş
 • Temassız Özelliği
 • Play Harçlık: Bu hizmet ile Yapı Kredi ATM’ lerinden hem nakit çekim ücreti hem de 2 güne kadar gecikme faizi ödemeden aylık toplam 100 TL’ ye kadar nakit çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Taksitli Nakit Avans: Çekmiş olduğunuz nakit avans tutarını taksitlendirerek geri ödeyebilirsiniz.
 • Para Transferi: Play karınızla taksitli ya da taksitsiz havale ve EFT işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz gibi cepten de para gönderebilirsiniz.

İŞ BANKASI – İŞ’ TE ÜNİVERSİTELİ

İş’te Üniversiteli ile İş Bankası’ nın tüm kampanya ve fırsatları bankanın internet sitesinden takip edebilir ve faydalanabilirsiniz. Kampanyalara katılımın kolaylaştıracak Maximum Mobil hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tüm Cinemaximum’ lardaki 12.30’ a kadar olan seanlara İş’ te Üniversiteli kartınla sadece 7 TL vererek girebilirsiniz.

TEB – ÜNİVERSİTEB

ÜniversiTEB kartı ile sinema ve tiyatro harcamalarınızda %50 indirim kazanabilirsiniz. Hesap işletim ücreti ödemeksizin ÜniversiTEB banka hesabına sahip olabilirsiniz. Hesabınıza gönderilen paralardan havale ücreti kesilmemektedir. ÜniversiTEB Bonus Kart ile daha fazla taksitlendirme imkanı ve harcadıkça bonus kazanma imkanına sahip olabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI – BONUS GENÇ

Yıllık kart ücreti ödemeden Bonus iş yerlerinden alışveriş yaparak bol bol bonus kazanabilir ve daha sonra biriken bonuslarınız rahatlıkla harcayabilirsiniz. Ekstre Atlat ile dilediğiniz bir ekstrenizi ödemesini 1 ay erteleyebilirsiniz. Taksitli Para ile uygun geri ödem faizi ve taksit miktarıyla nakit çekebilirsiniz. Bonus Genç kart ile aylık ortalama 500 TL harcama yaparsanız yılda 55 TL bonus; yıl içinde 2 kampanyaya katılarak da 100 TL bonus kazanabilirsiniz.

CARDFİNANS – GO

Biri Beni Durdursun Servisi ile harcamalarınız belirlediğiniz tutara ulaştığında cep telefonunuza uyarı mesajı alırsınız. Düzenli YükleKonuş ile otomatik olarak telefonuna aylık TL yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. TaksitKolay ile 50 TL üzeri yaptığınız tek çekim ödemeleri daha sonra taksitlendirebilirsiniz. BKM Express ile daha hızlı ve daha güvenli internet alışverişleri yapabilirsiniz. Formül 150 ile 150 TL’ ye kadar 0 faizle nakit avans çekebilirsiniz. Gençliğe Yeni Taktik ile yurt içinde 2 ile 4 taksit arasında yapacağınız ödemelerde +2 taksit de CardFinans’ tan. Şifren Sana Kalsın ile 50 TL ödemeleriniz şifre ya da imzaya ihtiyaç duymadan temassız bir şekilde hızlıca halledebilirsiniz. Ayrıca, eğitim sektöründe yapacağınız 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde vade farksız 6 taksitle ödeyebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Paraf CARD Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Paraf Card Çeşitleri, Paraf Card Özellikleri Neler? ve Paraf Günüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir