Ana Sayfa / KREDİLER / Halk Bankası Konut Kredisi Seçenekleri Neler?

Halk Bankası Konut Kredisi Seçenekleri Neler?

İhtiyaçlarımızı kolaylıkla karşılayabilmemiz için bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerine aşina olmayanımız yoktur. Günümüzde, çok sayıda ihtiyacımızı bu kredilerin desteği ile karşılayabilir hale geldik. Bu ihtiyaçlardan biri, hatta en önemlisi ise konut ihtiyacıdır. Hangimiz kendimize ait korunaklı, geniş, güzel bir evin hayalini kurmuyoruz ki! Artan emlak fiyatları bu hayali gerçekleştirmeye pek imkan vermiyor değil mi? Ama ev sahibi olmak konusunda geç kalmak istemiyorsanız çeşitli bankaların konut kredileri sizi bekliyor. Bu bankalar arasında Halk Bankası da Halk Bankası Konut Kredisi kapsamında sunduğu uygun kredi seçenekleri ile yerini almış görünüyor. 

Halk Bankası Konut Kredisi Seçenekleri 

Halk Bankası Konut Kredisi seçenekleri şu şekilde listelenebilir;

2/B Peşinat Kredisi

Bu kredinin tutarı 50.000 TL’dir. 2/B arazinizin taksitli satış peşinat ödemesini % 1.73 aylık faiz oranlı ve 48 ay vadeli olarak bu kredi ile gerçekleştirebilirsiniz.  

Vefa Konut Kredisi

Bu kredi şehit yakınları ve gazilere özel olarak hazırlanmış masrafsız kredidir. Kredi tutarı 100.000 TL’dir. Şehit yakını ya da gazi iseniz bu krediden 36 aydan başlayıp 120 aya kadar devam eden vade seçeneklerinden yararlanarak aylık % 1. 38 vade oranı ile yararlanarak hayalindeki konutu alabilirsiniz. 

KKTC Konut Kredisi

Halk Bankası, yavru vatandan ev almak isteyenler için de KKTC Konut Kredisini sunuyor. Bu krediden 50.000 TL’ye kadar faydalanabilirsiniz. 120 aya kadar vade seçeneğinden yararlanmak isteyenler için bu kredinin aylık faiz oranı % 1.47 iken 120 ile 180 aya kadar vade seçeneğinden yararlanmak isteyenler için bu oran % 1.52’dir. 

Kentsel Dönüşüm Kredisi

İşte afet riski olan evlerinizi dönüştürebilmeniz için bir fırsat karşınızda! Kredi tahsis ücreti ödemeden 120 aya kadar vade seçeneği ve % 1.22 faiz oranı ile bu kredinin yararlanarak evinizi dönüştürebilirsiniz. % 1.22 faiz oranının 0.33’ lük miktarı devlet destek oranıdır. 

2/B Kredi Paketi

50.000 TL tutarındaki bu krediden ya 60 ay vadeli olarak % 1.74 faiz oranı ile ya da 120 ay vade olarak % 1.75 faiz oranı ile yararlanabilirsiniz. 

İnşaatınıza Destek Kredisi

100.000 TL tutarındaki bu krediden 120 ay vadeli olarak % 1.57 faiz oranıyla faydalanarak hayalini kurduğunuz evi kendi ellerinizle hayata geçirebilirsiniz. 

İşyeri Kredisi

Yatırım amaçlı işyeri almak için 100.000 TL tutarındaki bu krediyi kullanabilirsiniz. Kredi 120 aya kadar vade seçeneği ve % 1.61 faiz oranıyla sunulmaktadır. 

Dost Konut Kredisi

Halk Bankası Dost Konut Kredisi ile diğer banklardan aldığınız konut kredisini esnek ödeme planı ve uygun faiz oranları ile transfer edebilme imkanı sunmaktadır. 120 ay vade seçeceğini tercih edenler için aylık faiz oranı % 1.57 olarak belirlenmişken 180 ay vade seçeceğini tercih edenler için bu oran % 1.63’tür. 

Canım Evim Konut Kredisi

Esnek ödeme planı, uzun vade seçeneği ve düşük faiz oranıyla sunulan Halk Bankası’nın en avantajlı kredileriden biridir. 100.000 TL’ye kadar olan bu krediden 120 ay vadeli olarak % 1.59 faiz oranı ile ya da 180 ay vadeli olarak % 1.62 faiz oranı ile faydalanabilirsiniz. Kredinizin geri ödemesini aylık, üçer aylık dönemlerde ya da serbest ödeme seçenekleri ile rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Hesaplı Evim Konut Kredisi

Hesaplı Evim Konut Kredisi kapsamında 100.000 TL tutarına kadar kredinizi 120 ay vadeli olarak aylık % 1.38 faiz oranı ile kullanabilirsiniz. 100.000 ve 500.000 TL arası tutarındaki kredinizi 120 ay vadeli olarak aylık % 1.48 faiz oranı ile alabilirken 500.000 TL üzeri tutardaki kredinizi 120 ay vadeli olarak aylık % 1.58 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Kredinizin geri ödemesini ise esnek ödeme planlarından olan aylık eşit taksitler, kendi belirlediğiniz tutarla ödeme ve 3 ay taksit ertelemeden birini seçerek gerçekleştirebilirsiniz. 

- Bir önceki yazımız olan Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Akbank Direkt cep uygulaması ve İhtiyaç Kredisi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir