Ana Sayfa / KREDİLER / Halkbank Bireysel Kredi Hesaplama

Halkbank Bireysel Kredi Hesaplama

Eğitim, sağlık, seyahat veya evlilik gibi ihtiyaçlarınız için Halkbank’ın size özel sunduğu faiz oranlarından yararlanarak kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında, çok sayıda kredi teklifinden size en uygun olanı Halkbank Bireysel Kredi Hesaplama aracını kullanarak bulabilirsiniz.

Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

Gerekli olan evraklar ile beraber size yakın bir Halkbank şubesine gitmeniz başvuru için yeterli olacaktır.

Bireysel İhtiyaç Kredisi için Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

  1. Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
  2. Kamu çalışanı iseniz bordro, özel sektör çalışanı iseniz bordro veya üzerinizde herhangi bir haciz bulunmadığına dair güncel gelir belgesi, SGK hizmet dökümü veya şirket imza sirküleri,
  3. Emekli iseniz emekli belgesi veya emekli maaş hesap cüzdanı,
  4. Serbest çalışan iseniz güncel vergi levhanız, yıllık gelir vergisi beyannamesi veya ticaret sicil gazetesi,
  5. Çiftçi iseniz çiftçilik belgesi yeterli olacaktır.

Yalnız çekeceğiniz kredi türüne göre istenilen belgeler değişkenlik gösterecektir. Yukarıda belirtilen belgeler sadece bireysel ihtiyaç kredisi başvurunuz için şubelerin sizden istediği belgelerdir.

Halkbank Bireysel Kredi Hesaplama

Halkbank faiz oranları %1,28 ve %1,35 olarak değişkenlik göstermektedir. Eğer kredi tahsis ücreti olarak bir ödeme kabul ederseniz bu işlem için faiz oranı %1,28 olarak hesaplanacaktır. Eğer kredi tahsis ücreti kesilmeden hesabınıza krediniz geçsin istiyorsanız faiz oranınız %1,35 olarak hesaplanacaktır.

Örneğin, 10.000 TL, 48 ay vadede ve kredi tahsis ücreti ödemeden çekmek istediniz diyelim. Faiz oranı %1,35 olarak hesaplanacaktır. Eğer siz 10.000 TL’yi 48 ay vadede kredi tahsis ücreti olarak 52,50 TL bir kesinti olacak şekilde çekmek isterseniz faiz oranı olarak %1,28 TL üzerinden geri ödemiş olacaksınız. Bu tamamı ile müşterinin çekmek istediği krediye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Şubelere giderek de bu işlemler hakkında size bir ön bilgi verilecektir.

Mini Kredi Nedir?

Halkbank daha az ihtiyaç sahiplerini düşünerek de bir ihtiyaç kredisi başvurusu gerçekleştirmeniz için kapı açmıştır. Eğer düşük tutarda ve kısa vadeli olarak kredi çekmek istiyorsanız mini kredi tam size göre. Örneğin, 5.000 TL, 10 ay vadede çekmek isterseniz, %1,10 faiz oranı ile bu tutarı çekebilir ve anlık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mini kredi için de size yakın olan Halkbank şubelerine gerekli evraklar ile başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankasından Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Süreci, Garanti Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri ve Garanti Bankası Taşıt Kredisi Ücret ve Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir