Ana Sayfa / BANKACILIK / Halkbank Hesap Kapatma

Halkbank Hesap Kapatma

Devlet bankalarından biri olan Halkbank’ ta hesap açmakta hesabı kapatmakta oldukça kolaydır. Halkbank hesap kapatma işlemi için hesap sahibinin müracaatta bulunması gerekir. Uzun süre hareketsiz kalan ve kullanılmamış hesapların kapatılması önemlidir. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda karşınıza hesap işletim ücreti adı altında bir borç çıkabilir. Herhangi bir yasal işlemle karşı karşıya kalmamak için kullanılmayan hesapların mutlaka kapatılması gerektiği unutulmamalıdır. Halkbank’ da hesap kapatma işlemi 3 farklı yol kullanılarak gerçekleştirilebilir:

  1. Şubeye başvurarak
  2. İnternet bankacılığı aracılığıyla
  3. Çağrı merkezi aracılığıyla

Şubeye Başvurarak Halkbank Hesap Kapatma

Evinize en yakın Halkbank şubesine gidip hesap kapatma işlemi için gerekli başvuruda bulunmanız gerekir. Bankaya giderken yanınızda kimlik, üzerinize kayıtlı ve ödenmiş elektrik, su faturası gibi belgeleri de yanınızda götürmeniz gerekir. İlgili bankaya herhangi bir borç olmadığı taktirde hesap işletim ücreti kesim tarihinden önce yapılan başvurularda hiçbir ücret ödemeden Halkbank hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek mümkündür.

İlerleyen zamanlarda yasal bir çok prosedür ve borçla karşı karşıya kalmamak için hesap kapatma işlemi gerçekleştiğinden emin olmadan bankadan ayrılmamak gerekir. Banka hesabı kapandığına dair ele geçen belgeleri en az 3 yıl muhafaza etmekte oldukça önemlidir. Ayrıca İnternet bankacılığı kullananlar internet üzerinden de Halkbank hesaplarını kapatabilirler.

İnternet Üzerinden Halkbank Hesap Kapatma İşlemi

İnternet bankacılığı kullanan kişi hesap işlemleri bölümünü tıklayarak hesap kapatma seçeneğinden kendisine ait bilgileri doğru olarak girip hesap kapatma talebinde bulunabilir. Hesap kapatma işlemleri gerçekleştiğinde aksi iddia edilmesine karşın mümkünse yazıcıdan sayfanın bir örneğini alınıp bir müddet saklanmalıdır.

Çağrı Merkezini Arayarak Halkbank Hesap Kapatma İşlemi

444 0 400 numaralı çağrı merkezini arayarak Halkbank hesap kapatma talebinde bulunabilirsiniz. Sizinle muhatap olan görevlinin yönlendirmesi ile size ait bilgileri doğru kodlayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Konuşmalar çağrı merkezi tarafından kayıt altına alınacaktır. Sizde kendi güvenliğiniz açısından konuşmanızı kayıt altına alabilir ve uzun bir süre saklayabilirsiniz.

Halkbank banka hesap kapatma işlemi gerçekleşmediği takdirde bankanın ürün ve hizmetler ile ilgili 365 gün 24 saat hizmette olan Diyalog ‘un 0 8050 222 0 400 numaralı telefonu arayarak şikayette bulunabilir. Dilerseniz de 212 340 09 99 numaralı faks’a şikayetinizi iletebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Bankamatik Sahte Para Verir mi? başlıklı makalemizde bankamatik sahte para verir mi, Bankamatiklerde Parasal İşlemler ve Sahte Para Veren Bankamatik hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir