Ana Sayfa / KREDİLER / Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Halkbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Kamuya Özel İhtiyaç Kredisi

Devlet bankası olarak bilinen ve sunmuş olduğu özel fırsatlardan dolayı da çokça tercih edilen Halkbank, dönem dönem maaş müşterilerine, emeklilere ya da kamu çalışanlarına özel olarak kredi hizmeti sunmaktadır. Bu hizmetlerden bir yenisi, 2018 yılı için sadece kamu çalışanlarına özel olarak sunulan ihtiyaç kredisi paketidir. Bu hizmetten faydalanacak olan kişilerin kredi paketinden de anlaşılacağı gibi kamu sektöründe çalışıyor olması gerekmektedir. Faydalanmak isteyen kişiler, eğer maaşlarını Halkbank üzerinden alıyorsa, herhangi bir belge gerektirmeden doğrudan  banka şubelerinden başvuru yapıp kredilerini alabilecektir. Ancak, farklı bir bankadan maaş alınıyorsa, bu durumda çalışılan kamu kurumundan maaş bordrosu alınması gerekecektir. Kamuya özel ihtiyaç kredisi için, 48 aya kadar vade süresi sunulmasının yanı sıra %1,35’lik düşük bir faiz oranının sunulması da, oldukça beğenilmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Kamuya özel ihtiyaç kredisi sunan Halkbank, kişilerin 500 TL’den 50 bin TL’ye kadar olan başvuruları için bu kredi paketini sunmaktadır. Kişiler başvuru yaparken konut veya taşıt kredilerinde olduğu gibi, herhangi bir ek belge sunmasına gerek kalmayacaktır. Kişilerin sadece başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Buna göre, uygun faiz oranları ile alınabilecek olan ihtiyaç kredisinde, örnek hesaplamamız şu şekildedir.

  • Kredi Tutarı: 5 bin TL
  • Kredi Vade Süresi: 12 Ay
  • Kredi Faiz Oranı: %1,35
  • Aylık Kredi Taksit Miktarı: 461,83 TL
  • Ödenecek Toplam Faiz Miktarı: 542,00 TL
  • Toplam Masraf: 25 TL
  • Geri Ödenecek Toplam Tutar: 5 bin 567 TL

Kamuya özel ihtiyaç kredisi için yapılacak örnek hesaplama yukarıdaki gibidir. Kamuda çalışan bireyler, 5 bin TL değerinde bir kredi aldıklarında, sadece 567 TL fazla ödeme yapmış olacaktır. Burada toplam masraf kısmı için toplam kredi bedelinin %0,5’lik kısmı göz önünde bulundurulmaktadır. Kredi tahsis ücreti olarak da belirtebileceğimiz tutar, başvurulan kredi miktarına göre artış gösterebilecektir. Örneğin 50 bin TL değerinde kredi alındığında, kredi tahsis ücretinin miktarı 250 TL’ye yükselecektir.

Başvuru yapacak olan kişilere aynı zamanda kredili mevduat hesabı açtırılacak ve kredinin vade süresi boyunca geçerli olacak şekilde bir de hayat sigortası yaptırılacaktır. Bu şartları kabul eden ve kamuda çalışan kişiler, doğrudan Halkbank şubelerinden başvurularını yapabilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Cepte TEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu başlıklı makalemizde Cepte TEB, masrafsız ihtiyaç kredisi ve TEB Masrafsız İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir