Ana Sayfa / BANKACILIK / Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Banklar, müşterilerin kullandığı hesaplar için hesap işletim ücreti alımını gerçekleştirirler. Farklı hesaplar için farklı seviyelerde ücretlerin alınıyor olmasıyla beraber, banka müşterileri için bu durum can sıkıcı hale gelebilmektedir. Herhangi bir işlem yapmadan sadece işletiminden dolayı yapılan para kesintileri uzun vadeli olarak bakıldığında banka müşterilerine maddi açıdan zarar verebilecek seviyeye ulaşır durumda. Hesap işletim ücreti almayan bankalar üzerinden işlem yapılması sayesinde hesaplarda ekstra maliyet oranlarıyla karşı karşıya kalmanın önüne kolaylıkla geçilebilir. Hesap işletim ücreti olmadan kolaylıkla banka müşterisi olmak sayesinde hem kısa vadeli hem de uzun vadeli olarak tasarruf elde edilebilir.

Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almaz?

Hesap işletim ücreti almayan bankalar, müşterilerine sundukları avantajlı fırsatlarla beraber ön planda yer alırlar. Herhangi bir ekstra maliyet oranına sahip olmadan hesapları kullanabilmeye olanak sağlayan bankalar sayesinde tasarruf sağlayabilmek oldukça kolaydır.

QNB Finansbank – EnPara

EnPara, şubesiz bankacılık denildiğinde ilk akla gelen seçeneklerin başında yer alır. İnternet ve mobil şube üzerinden hızlı şekilde işlem yapabilme avantajını sağlayan EnPara, hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alır. Başvurunun kolaylıkla yapılabileceği bir tercih olmasıyla beraber aynı zamanda hesabın kullanım süresi boyunca herhangi bir şekilde ücret kesilmesi durumu söz konusu değildir.

Türkiye Finans Bankası

Katılım bankası olarak varlık gösteren Türkiye Finans Bankası, hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer almakla beraber kullanıcılarına avantajlı bankacılık çözümlerini sağlar.

Kuveyt Türk – Senin Bankan

Kuveyt Türk tarafından oluşturulan sistem, şubesiz bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi olanağını sunar. Hesap işletim ücreti alınmaması sayesinde ekstra ücretle karşı karşıya kalınmaz.

Yapı Kredi – Nuvo

Yapı Kredi Nuvo hizmetiyle beraber hesap işletim ücreti zorunluluğu tamamen ortadan kalkar. Şubesiz bankacılık olarak tanımlanan hizmet sayesinde herhangi bir işlem ücretinin alınmıyor olması sayesinde her işlemin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi avantajına sahiptir.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar EFT ve Havalede Ücret Alırlar mı?

2018 hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında yer alan bankaların pek çoğu, EFT ve havale işlemlerinde de ücret almamaktadırlar. Hesap işletim ücreti alınmasının üzerine ekstra olarak eklenen diğer işlem ücretlerinin de kaldırılması sayesinde her zaman istenilen işlem masrafsız olarak gerçekleştirilebilir.

- Bir önceki yazımız olan Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler başlıklı makalemizde Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler ve Kırmızı Kalem Cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir