Ana Sayfa / BANKACILIK / HSBC Atm Para Çekme Limiti

HSBC Atm Para Çekme Limiti

HSBC Bankası’nın dünya üzerinde binlerce şubesi bulunmaktadır. Bunun yanında Türkiye üzerinde de faaliyetleri oldukça büyük olan bir bankadır. HSBC Bankası, mobil bankacılık hizmeti sunarak da müşterilerine oldukça kolay, güvenilir ve pratik bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. HSBC ATM’leri üzerinden para çekme, kredi kartı borcu ödeme, fatura ödeme, havale yapma, döviz ve fon işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

HSBC ATM Para Çekme Limiti

HSBC Bankası, müşterilerinin gün içerisinde 1.500 Türk Lirası‘na kadar para çekme talebinde bulunmasına olanak sağlamaktadır. Bu limitin üzerindeki çekimler için HSBC Bankası ile iletişime geçilip limit artırım talebinde bulunulması gerekir. Bu şekilde limiti yükseltip, günlük para çekim talebinizi arttırabilirsiniz. Ancak, limitin üzerindeki para çekim miktarı için HSBC Bankası’nın komisyon ücreti aldığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple günlük para çekme limitini aşmamakta konusunda dikkatli olunmalıdır. Günlük para çekme limit talepleri diğer işlemlerde farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; sahip olunan kart Visa Kart ise günlük 1.500 Türk Lirası, Advence Kart ise 2.000 Türk Lirası, Premier Kart ise 4.000 Türk Lirası olarak para çekim limitleri değişmektedir.

HSBC ATM Para Çekme Limiti Arttırma

Para çekim limitlerini ATM yolu üzerinden arttırmak mümkün değildir. Bu limiti arttırmak için HSBC Çağrı Merkez’i veya doğrudan banka şubeleri ile görüşülmesi gerekmektedir. Doğrudan HSBC Banka şubelerinden birisine giderek de para çekim limitini arttırabilirsiniz. Para çekim limitini arttırma talebinde bulunulmadan da işlem yapabilmek mümkündür. Saat 23.59’a kadar olan süre zarfında günlük para çekimini yapabilir, 00:00 itibariyle de diğer günün ücretini alabilirsiniz. Böylece herhangi bir komisyon ücreti ödemenize gerek kalmaz. Bankalar günlük para çekim limitlerini belirlerken bu ücretler müşteriden müşteriye göre de değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum her müşterinin aylık maaşlarının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Bir diğer unsur ise kredi notunun önemidir. Kredi notu ne kadar yüksek olursa o kadar yüksek limit belirlenebilmektedir. Bu bakımdan kredi notunun düşmemesine özen gösterilmelidir. Kredi notunun düşmesini etkileyen en önemli unsur, ödemelerin düzensiz bir şekilde yapılmasıdır. Bu sebepten ötürü ödemelerin düzenli olarak yapılmasına özen gösterilmelidir.

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir