Ana Sayfa / BANKACILIK / HSBC Atm Para Yatırma Limiti

HSBC Atm Para Yatırma Limiti

Dünya üzerinde binlerce şubesi bulunan HSBC Bankası Türkiye’de de oldukça ilgi duyulan bankalar konumunda ilk sıralarda yerini korumakta. HSBC Bankasının ATM’lerinde banka kartınızı kullanarak ya da kartsız işlemler butonunu kullanarak hesaba kolayca nakit para yatırıma işlemi yapılabilir.Bu işlemi yaparken HSBC ATM para yatırma limiti göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında ister banka kartıyla ister kartsız işlem bölümünden kredi kartı borç ödemeleri ve fatura ödemeleri de gerçekleştirilebilir. HSBC bankasının standart ATM’lerinde bu imkanların hepsinden aynı ATM üzerinden faydalanılamaz. Standart ATM’lerde nakit para yatırma ve para çekme işlemleri gerçekleştirilemez. Express ATM’ler standart ATM’ye nazaran daha pratiktir ve daha çok işlem yapılmasına olanak sağlar.

HSBC Bankası Günlük ATM Para Yatırma Limiti

HSBC Bankasının ATM’sinden hesaba bir gün içerisinde en fazla 19.990 Türk Lirası yatırabilmektedir. Bunun yanı sıra HSBC Bankası kredi kartı borcu ödemeleri içinde en fazla 19.900 Türk Lirasına kadar nakit para yatırılmasına olanak sağlamaktadır. HSBC Bankası Türk Lirası dışındaki herhangi bir dövizi (EURO, USD, GBP) kabul etmemektedir.

HSBC Bankası ATM’si Kaç Adet Banknot Kabul Eder?

HSBC Bankası Express ATM’lerine yatırabilecek en düşük banknot 5 Türk Lirası’dır. Bazı bankaların ATM’leri 5 Türk Lirasını kabul etmemekte ancak HSBC Banka ATM’leri kabul etmektedir. Yatırılabilecek en yüksek kağıt banknot ise 200 Türk Lirası’dır. 10, 20, 50, 100 Türk Lirası banknotları da kullanılabilmektedir. HSBC Banka ATM’leri tek seferde en fazla 40 adet banknot kabul etmektedir. Katlı şekilde olan veya yırtık gibi banknotları koyarken dikkat etmek gerekir. ATM’nin para yuvasına yırtık tarafı takılıp banknot içeri kısımda daha da yırtılabilir. Banknotları para giriş bölümüne koyarken tüm banknotları aynı hizaya almak ve düz bir şekilde hazneye koymak gerekmektedir.

HSBC Bankası ATM Ödemeleri

Fatura, mobil yüklemeler, harç veya hizmet ödemelerini nakit para şeklinde ATM’lerden ödenmesi durumunda, HSBC ATM’sinden bozuk para üstünü alabilmek mümkün. Bozuk parayı istememe durumunda bu ücreti vadesiz hesaba veya kredi kartına aktarmak imkanı da HSBC Banka ATM’lerinde bulunmaktadır.

Ortak ATM’lerde Yapılabilecek İşlemler

HSBC banka kartlarının üzerinde Visa Elektron, Maestro/Cirrus, Vpay logosu bulunuyorsa tüm ortak ATM’ler üzerinden para çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak para yatırma işlemleri için diğer ortak ATM’ler kullanılamamaktadır.

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir