Ana Sayfa / BANKACILIK / HSBC EFT Saatleri ve HSBC EFT Ücreti

HSBC EFT Saatleri ve HSBC EFT Ücreti

HSBC EFT Saatleri

Elektronik Fon Transferi ya da kısa adıyla EFT yöntemi, farklı iki banka arasında para akışı sağlar. Bilindiği gibi Havale yönteminde yalnızca aynı bankalar arasında işlem yapabiliyorsunuz. Ancak EFT işleminde bir bankadan başka bir başka üzerine para transferi yapabiliyor. HSBC müşterileri; hesaba, isme ya da kredi kartına yapacakları EFT işlemlerini belirli saatler arasında yapabiliyor. Hafta içi günlerde HSBC EFT saatleri saat 09:00 ile 17:00 arasındadır. Saat 17:00’dan sonra işlem yapmanız durumunda paranız askıda bekler ve bir sonraki iş gününde karşı hesaba aktarılır. Bunun yanı sıra hafta sonu günlerde EFT yapabilmeniz de mümkün değildir.

HSBC EFT Ücreti Ne Kadar?

HSBC şubelerinde hesaptan havale yapan kişiler, yatırdıkları tutarın %0,5’ini masraf olarak öder. Bu işlemler için asgari olarak talep edilen EFT masrafı 42 TL iken, alınacak en yüksek ücret ise 375 TL’dir. EFT işlemlerinizi HSBC internet bankacılığı sistemi üzerinden yaparsanız ödeyeceğiniz işlem ücretleri de daha düşük olacaktır.

Bireysel internet şubesinden yapılan EFT işlemleri için azami 4 TL ücret talep edilir. Ancak bu işlemi saat 16:00’dan sonra yapmanız durumunda geç EFT ücreti olarak 6,5 TL kesilir. Mobil bankacılık kullanan HSBC müşterileri ise EFT işlemleri için en düşük komisyonu ödüyor. Bu sistemde talep edilen komisyon yalnızca 3 TL tutarındadır. Bunun yanı sıra telefon bankacılığı üzerinden işlem yapan kişiler de asgari 20 TL öder.

HSBC EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC şubelerinden, bankamatiklerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılıktan kolayca EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri hesaptan yapacağınız zaman sizlere karşı hesabın IBAN numarası ya da hesap numarası gerekiyor. İsme EFT yaptığınız zaman da kişi bilgilerini girmeniz istenir. Yatırımlarını kredi kartına EFT şeklinde yapan kişilerin de, karşı hesaba ait kredi kartı bilgilerini girmesi isteniyor. EFT ile paranızı yatırdıktan sonra maksimum 15 dakikada para karşı hesaba geçecektir.

HSBC EFT Limitleri Nelerdir?

HSBC üzerinden EFT yapan bireysel müşteriler, günlük 50 bin TL limitle para transferi yapabiliyor. Advance müşteriler için bu limit 75 bin TL, Premier müşteriler için ise 300 bin TL olarak belirlenmiştir.

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir