Ana Sayfa / BANKACILIK / HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme

HSBC ülkemizdeki bankacılık sektörüne 1999 senesinde giriş yapmıştır. Bir İngiliz bankası olarak tanıdığımız bu bankanın 87 farklı ülkede hizmetlerini devam ettirdiği de biliniyor. Böylesine köklü ve böylesine deneyimli bir bankanın müşterilerinin de az olmalarını bekleyemeyiz elbette ki.

HSBC Bankasıyla Tanışın

HSBC’nin Türkiye’deki müşteri portföyünün 3.5 milyonu aştığı ve ülkemiz çapında da 310’dan fazla şubeye sahip olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Bankanın her ilimizde çeşitli bölgelerde birkaç adet şubesinin bulunması da bu bankaya ulaşabilmemizi oldukça kolaylaştırıyor. Ancak banka müşterilerinin birçoğu çalışan kesimden insanlar oldukları için banka şubelerine gitme konusunda sıkıntı yaşıyorlar. İşte bankaların internet şubeleri de bu noktada bu müşterilerin yardımına koşuyor ve bankacılık işlemleri konusunda insanlar bu internet şubelerini çok daha kolay bir şekilde kullanabiliyorlar.

HSBC bireysel ya da kurumsal hesabınız bulunuyorsa ve HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi almak istiyorsanız hemen bu şifreye sahip olabilmeniz oldukça kolay.

HSBC İnternet Bankacılığı Şifresi Alma İşlemleri

HSBC internet şubesinin bankacılık işlemleri insanlara birçok kolaylığın kapılarını açıyor. Her bankacılık faaliyetinin yapılabildiği bu internet şubesine erişebilmeniz için de bir HSBC İnternet bankacılığı Şifresi edinmeniz yeterli olacaktır. Şifrenizi almadıysanız ya da şifrenizi unuttuysanız yapmanız gBrekenler de oldukça kolaydır.

HSBC internet bankacılığına ilk girişinizde kullanacak olduğunuz şifreniz doğum tarihiniz olacaktır. Örneğin 24/02/1980 doğum tarihli bir müşterinin şifresi 24021980 olarak girilmelidir. Fakat bu şifreyi değiştirmeniz güvenliğiniz açısından önemli bir konudur.

Adım adım yapılacak işlemleri açıklayacak olursak;

  1. İlk adımda HSBC kredi kartınızın ya da banka kartınızın son 6 adet rakamını ve sisteme kayıtlı bulunan cep telefonu numaranızı forma yazmanız gerekiyor.
  2. İkinci adımda ise müşteriden bazı bilgiler talep edilmektedir. Kartınızın 6 rakamını yazdıktan sonra kartta arka yüzde yer verilen CVV numaranızı yazmalısınız. ‘İnternet bankacılığı şifremi al’ butonuna tıkladığınızda ise üçüncü adıma geçmiş olacaksınız.
  3. Bilgilerin doğruluğunun kontrol edilmesinin ardından yeni kullanıcı kodunuz birkaç saniye içerisinde ekranda görülür. Eğer isterseniz bu internet bankacılığı şifrenizi hesabınıza giriş yapmanızın ardından menü içerisinde bulunan İnternet bankacılığı > Ayarlar yolunu izleyerek değiştirme imkanına sahip olursunuz.

 

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir