Ana Sayfa / KREDİLER / HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Çeşitleri Nelerdir?

HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Çeşitleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi yaptığımız işlemleri daha farklı yapma gerekliliğini getirmenin yanında daha hızlı hareket edebilmemiz de olanaklı kıldı. Bu hızlanma bankacılık dahil olmak üzer her sektörde gözlenmekte. Bankacılık sektörüne baktığımda bu hızlanmala birlikte müşteri memnuniyetini artığını ve dolayısıyla müşteri portföyünün genişlediğini söyleyebiliriz. Kendini yeni tutan ve güncel bankların popülerlikleri de artarak devam ediyor. Bu bankaların arasında HSBC de yerini sağlamlaştırmakta ve korumakta. HSBC kredi başvurusu kanallarını çeşitlendirerek ve farklı kredi imkanları sunarak müşterilerini arttırıyor ve popüler kalıyor.

HSBC Kredi Çeşitleri 

HSBC müşterilerine İhtiyaç Kredisi, Mortgage Kredisi ve Taşıt Kredisi gibi çeşitli kredi hizmetleri sunmakta. 

İhtiyaç Kredisi

Evlilikten beyaz eşyaya, eğitimden acil sağlık ve hatta tatil harcamlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilmeniz için HSBC ihtiyaç kredisi ile sizin ve sevdiklerinizin yanında! 

Mortgage Kredisi

Siz, kendi evinin hayalini kuranlar için özel hazırlanmış HSBC mortgage kredisi, yapımı bitmiş konut alım işlemlerinde minimum 5.000 TL tutarında olmak koşuluyla ve 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile kolaylıkla kullanılabilir. Kredinin maksimum tutarı ise satın alacağınız evin ekspertiz değerinin % 80’i kadardır. 

Taşıt Kredisi

HSBC Taşıt Kredisinden 0 km ya da 2. el araç alım işlemlerinde faydalanabilirsiniz. 0 km ve 100.000 TL’nin üzerinde bir araç satın alacaksanız 100.000 TL’lik kısım için % 70’i, 100.000 TL’yi aşan kısmı için de % 50’si kadar kredi alabilirsiniz. Alacağınız araç 2. el ise kasko bedelinin maksimum % 70’i kadar kredi kullanabilirsiniz. Bu kredinin maksimum vade seçeneği ise 48 ay olarak belirlenmiştir. 

HSBC Kredi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?

HSBC kredi başvurusu için banka resmi web site, internet bankacılığı, mobil bankacılık, atm bankacılığı ya da şubeler gibi çok sayıda kanal kullanılabilir. Banka resmi sitesinde bulunan Hemen Başvur butonuna tıklayarak karşınıza gelen başvuru ekranında kimlik ve sms doğrula işlemlerini gerçekleştirdiğiniz başvuru işleminizi tamamlamış olursunuz. Bunun yanında,  T.C. kimlik numaranız ya da kullanıcı adınız ve şifrenizle internet bankacılığına girerek de hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı açmaya üşendiyseniz AppleStore ya da Google Play hesabınız ile indirmiş olduğunuz HSBC mobil bankacılık uygulamasını kullanmak da sizin için başka bir yol olabilir. Ama işini sağlama almayı sevenlerdenseniz ve kafanızda soru işareti kalmasın istiyorsanız size en yakın HSBC şubesini bankanın resmi internet sitesinden belirleyip başvuru işleminizi şubeden de halledebilirsiniz. 

- Bir önceki yazımız olan Halk Bankası Konut Kredisi Seçenekleri Neler? başlıklı makalemizde Hesaplı Evim Konut Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir