Ana Sayfa / KREDİLER / İmar Barışı Kredisi ile Evinizi Güvence Altına Almanın Tam Zamanı!

İmar Barışı Kredisi ile Evinizi Güvence Altına Almanın Tam Zamanı!

Son zamanalarda en çok konuşulan ve gündemdeki yerini uzun bir süre daha devam ettirecek gibi görünen konulardan biri devletin imar barışı müjdesi vermesi diyebiliriz. Nedir bu bahsi çokça geçen imar barışı? İmar barışı; imar mevzuatı ya da ruhsata aykırı yapıların mevcut imar sorunlarını çözmek için bu yapılara yapı kayıt belgesi verilmesidir. Bu uygulama ile ruhsatsız, imara aykırı ya da ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıtlarının tutulması ile bu durumdaki yapılara yasallık kazandırılması hedeflenmektedir. Uygulamadan yararlanmak isteyenlerin sahip olması gereken yapı kayıt belgesi bedeli, Çevre ve Şehircilik Banaklığının resmi internet sitesindeki imar barışı hesaplama aracı kullanılarak hesaplanabilir. Finansman konusunda sıkıntı çekenler için bankalar imar barışı kredisi kapsamında müşterilerine yardım etmeye başlamış görünüyor. Sizler de imar barışından yararlanmak istiyorsanız fakat yeterli finansmana sahip değilsiniz bankların imar barışı kredisi kapsamında sundukları tekliklerini gözden geçirebilirsiniz.

İmar barışının bir müjde olmasının sebebi bu uygulamanın çok sayıda avantaj sağlamasıdır. İmar Barışı avantajları şöyle sıralanabilir;

  • Bu uygulamadan yararlanarak yapı kayıt belgenizi alabilir ve artık yasal olan evinize su, elektrik ve doğal gaz bağlayabilirsiniz. 
  • Yapı kayıt belgenizi edinerek evinizin yıkılma endişesini depremsellik açısından alınması gereken önlemleri almak koşuluyla ortadan kaldırabilirsiniz. 
  • İmar barışı ile tahsil edilemeyen para cezaları ve yıkım kararları iptal edilecektir.
  • Bu uygulama sayesinde yapı sahipleri artık kendi mülklerini ekonomik bir değer olarak gösterebilirler.

İmar Barışı Kredisi Veren Banklar Hangileri?

VakıfBank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank ve Şekerbank imar barışı kredisi veren bankalar arasında. Size en uygun olan krediyi belirlemek için bankaların sunduğu kredilerin tutarları, vade seçenekleri, faiz oranları ve göre ödeme planlarını inceleyebilirsiniz.

VakıfBank İmar Barışı Kampanyası

VakıfBank sunduğu imar barışı kampanyasından % 1.33’ten başlayan aylık faiz oranları ile yararlanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu krediden 3 ile 48 aya kadar vade seçenekleri ile yararlanabilirsiniz. 3.000 ile 20.000 TL arası kredi tutarı için aylık faiz oranı vade miktarına göre değişiklik göstermeksizin % 1.33 iken 20.001 ile 100.000 TL arası tutar için % 1.48 olarak belirlenmiştir. 100.001 TL ya da üzeri kredi tutarı için yine vade seçeneği gözönünden bulundurulmaksızın %1.65 olarak belirlenmiştir. Kredinizin geri ödemesini aylık eşit taksitli olacak şekilde yapabilirsiniz. Kredinizi almak için hemen size en yakın VakıfBank şubesine uğrayabilirsiniz.

Ziraat Bankası İmar Barışı Kampanyası

İmar barışı hususunda diğer destekçiniz ise Ziraat Bankası! Ziraat Bankası imar barışı kampanyasını 60 aya kadar vade seçenekleri ve kredi tahsis ücreti olmaksızın sunuyor. Bu kredinin minimum tutarı 20.000 TL iken maksimum tutar 150.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranları ise % 1.33 ile % 1.65 arasında değişiklik göstermektedir. Kredinize başvuru kanalı olarak size en yakın Ziraat Bankası şubesini kullanabilirsiniz.

İş Bankası İmar Barışı Kampanyası

Yapı kayıt belgesi bedelini İş Bankası’nın 60 aya kadar vade seçenekli imar barışı kampanyasını kullanarak ödeyebilirsiniz. İş Bankası’nın imar barışı kampanyası kapsamında sunduğu bu kredinin minimum tutarı 5.000 TL, maksimum tutarı ise 50.000 TL’dir. Kredinin faiz oranı ise % 1,96 olarak belirlenmiştir. Bu oran, 50.000 TL’yi 60 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda % 1,89’a düşmektedir. Kredinizin geri ödemesini ise aylık eşit taksitli olarak ya da size özel esnek ödeme palanları ile yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak ve başvuru işleminizi gerçekleştirmek için İş Bankası şubesine uğrayabilirsiniz.

Halkbank İmar Barışı Kampanyası

Halkbank da imar barışı kampanyası kapsamında 60 aya kadar vadeli kredi veren banklar arasında. Kullanacağınız 60 ay vadeli kredinizin tutarı 20.001 TL’nin altında ise faiz oranınız % 1.33 olacaktır. 60 ay vadeli 20.001 ile 100.000 TL arası tutarda krediniz için faiz oranı % 1.48 olarak belirlenmiştir. 60 ay vadeli 100.001 TL üzeri krediniz için ise faiz oranı % 1.65’tir. Hemen en yakın Halkbank şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Şekerbank İmar Barışı Kampanyası 

Yapınızı kayıt altına almak için ödemeniz gereken yapı kayıt belgesi bedelini Şekerbank’ın sunduğu imar barışı kredisi ile 60 aya kadar vade seçeceğinden yararlanarak ve kredi tahsis ücreti olmaksınızın ödeyebilirsiniz. Şeberbank tarafından sunulan bu kredinin maksimum tutarı 30.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranı; 3 ile 12 arası vadede % 2.08, 13 ile 24 ay arası vadede % 2.14, 25 ile 48 ay arası vadede %2.18 ve 49 ile 60 ay arası vadede % 2.25 olarak belirlenmiştir. İmar barışı kampanyasından yararlanmak için hemen Şekerbank şubesine!

- Bir önceki yazımız olan HSBC Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Kredi Çeşitleri Nelerdir? başlıklı makalemizde HSBC Kredi Başvurusu İçin Ne Yapmalıyım?, HSBC Kredi Çeşitleri ve HSBCkredi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir