Ana Sayfa / BANKACILIK / ING Bank Banka Kartı Şifresi Öğrenme

ING Bank Banka Kartı Şifresi Öğrenme

ING Bank ilk olarak 1991 yılında Hollanda’da hizmet vermeye başlamıştır. Ülkemizde bazı kurumlar ile yaptığı ortaklıklar ile 2008 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamış bir özel girişim bankasıdır. Bankanın yıllık geliri 2016 verilerine göre 17,6 milyar dolardır. Bunun dışında Dünya’nın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

ING Bank’ın Sunduğu Hizmetler

ING Bank Türkiye’de hizmete başladığından beri misyonu gereği insanların tüm bankacılık ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeydedir. Bu hizmetler, faizli ya da faizsiz banka mevduat hesapları açma, kredi kullanma, fatura ödeme, kredi kartı hizmetleri, kurum veya kuruluş ödemeleri gerçekleştirme ve para transferi gibi daha birçok hizmeti müşterilerine sunmaktadır.

ING Bank Banka Kartı

ING Bank bünyelerinde herhangi bir mevduat hesabı bulunan müşterilerine banka kartları vermektedir. Bu kartın kullanıcıları, yurt içinde ve yurt dışında bulunan ATM’ler vasıtası ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilirler. ING Bank sağlamış olduğu bu hizmet karşılığında hiçbir ücret talep etmemektedir. Müşterilerin bu kartı kullanmak için ING Bank banka kartı şifresi belirlemesi ve bu şifreyi unutmamaları gerekmektedir. Ancak bazı durumlarda bu kartın şifresi unutulur veya güvenlik için kart şifresi değiştirmek istenebilir. Bunun dışında kart kullanıcıları, kartın ilk kullanımında şifre almalıdır.

ING Bank Banka Kartı Şifresi Değiştirme ve Öğrenme

ING Bank kartını ilk defa kullanacak kişiler, 0850 222 0 600 numaralı telefonlar aracılığı ile müşteri hizmetlerine bağlanarak, bazı kişisel bilgiler ile yeni şifre talep edebilirler. Mevcut kullan şifrenin unutulması veya değiştirilmek istendiğinde, birçok farklı yöntem kullanabilir. Bunlardan en basiti müşteri hizmetleri vasıtası ile şifre değiştirme yöntemidir. Bunun dışında en yakın ING Bank şubesi aracılığı ile şifre değiştirme yöntemi de bulunur. Bu işlemler sırasında mutlak suret ile kimlik bilgileri istenecektir. Bu bilgilerin banka görevlileriyle paylaşılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Verilen bu bilgiler ING Bank bünyesinde korunmaktadır.

ING Bank Banka Kartı ve Hesap İşletim Ücreti

ING Bank banka kartı için bir ücret talep etmemektedir. Ancak hesap işletim ücreti olarak altı aylık ve senelik olarak bir aidat kesintisi yapar. Kullanıcılar bu hesaplara en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeleri durumunda bu ücret alınmamaktadır.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı makalemizde EFT İptali, ING Bank EFT Saatleri ve ING Bank EFT Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir