Ana Sayfa / BANKACILIK / ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

ING Bank hesabınızdan yapacağınız EFT işlemlerinin karşı hesaba ulaşması için belirli bir süre vardır. Genel olarak işlemi yaptıktan sonra paranız 10 dakika içerisinde karşı hesaba geçer. Geç EFT işlemlerinde bu süre 15 dakikaya kadar da çıkabiliyor. Paranızı karşı hesaba gönderdikten sonra işlemi yanlış yaptığınızı fark ederseniz, para karşı hesaba geçene kadar işlemi kolayca iptal edebilirsiniz. Eğer şubelere uzak durumdaysanız vakit kaybetmeden ING Bank müşteri temsilcilerine telefonla ulaşın. ING Bank EFT iptali için talebinizi belirttiğiniz zaman hızlı bir şekilde yatırılan tutar iptal edilecektir. Şubelere yakın bir noktada iseniz hızlı şekilde gişe görevlisinden ING Bank EFT iptali isteyebilirsiniz.

ING Bank’ta Karşı Hesaba Ulaşan EFT Nasıl İptal Edilir

Yaptığınız EFT işlemleri karşı hesaba ulaştıysa, bu durumda iptal işlemleri biraz daha uzayacaktır. Aslında burada yapılan iş, iptal işlemi değildir. Para, karşı hesaba ulaştığı için yapmanız gereken işlem iade olacaktır. Bu gibi durumlarda yine öncelikle ING Bank müşteri temsilcilerine ya da gişe görevlilerine durumu izah etmeniz gerekiyor. Banka bu durumda öncelikle EFT’nin yapıldığı banka ile irtibata geçecektir. Karşı banka, parasını hesaba alan kişiye ulaşarak iade işlemleri için onay ister. Bu kişiye ulaşılamadığı sürece ya da bu kişi iade için onay vermediği sürece parayı geri alabilmek mümkün olmuyor. Şayet EFT için gerekli iade onayı verilirse, aynı gün içerisinde paranız hesaba geri geçer.

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank üzerinden hafta içi 09:00 ile 17:15 saatleri arasında tüm EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak saat 16:00 ile 17:15 arasında yapacağınız işlemlerin geç EFT olarak değerlendirileceğini ve daha yüksek bir işlem ücreti alınacağını unutmayın. Bunun yanı sıra hafta sonu banka çalışmadığı için, EFT işlemlerini yalnızca hafta içi belirlenen saatlerde yapabilirsiniz.

ING Bank EFT Ücretleri

ING Bank bankamatiklerinden yapılan kayıtlı EFT işlemlerinde 6 TL ücret alınırken, bankamatiklerden geç EFT işlemleri için 7 TL ücret alınır. Ödemeler için internet bankacılığını seçen kişilerden ise 4,20 TL ücret alınır. Ancak işlemleri düzenli ve ileri tarihli olarak yaparsanız ödeyeceğiniz ücret 3,60 seviyelerine düşer. Yine internet üzerinden yapılan geç EFT işlemlerinde ise bankanız 7 TL ücret kesecektir.

- Bir önceki yazımız olan BurganBank İnternet Bankacılığı Şifresi Öğrenme başlıklı makalemizde Burgan Bank İnternet Bankacılığı, Burgan Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Nasıl Alırım ve Burgan Bank mobil uygulaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir