Ana Sayfa / BANKACILIK / ING Bank EFT Saatleri

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank, Hollanda merkezli çok uluslu bir bankacılık şirketidir. Dünya üzerinde 40 ülkede on binlerce şubesi bulunan ING Bank, 7 Temmuz 2008’den beri Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmektedir. ING Bank, Sigorta, yatırım bankacılığı, portföy ve ticari bankacılık işlerinde faaliyet göstermektedir. ING Bank, müşterilerine bankacılık alanında oldukça kolaylık sağlamakta ve bu sebeple en çok kullanılan bankalar arasında yerini korumaktadır. ING Bank, müşterilerinin para transferi gibi işlemlerinin çok kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. EFT işlemleri bir banka hesabından farklı bir banka hesabına para yatırılmasını sağlayan işlem türüne verilen isimdir.

ING Bank EFT Saatleri

ING Bank üzerinden EFT işlemi yapılması için hangi saatlerde EFT yapılabileceğini bilmek gerekmektedir. ING Bank, diğer bankalara nazaran müşterilerine EFT süresi olarak daha fazla zaman tanımaktadır. Bankaların genelinde EFT yapılacak son saat 17:00’yken ING Bank’da bu süre 17:15’dir. Hafta içi saat 09:00 ile 17:15’e kadar ING Bank’da EFT işlemi yapılabilmektedir. Ayrıca EFT işlemi gerçekleştirildiğinde çok kısa bir sürede para diğer hesaba yatmaktadır. Ancak bazı zaman dilimlerinde yaşanan EFT işlemi yoğunluğu neden ile EFT işleminin tamamlanması zaman alabilmektedir. Hafta sonunda veya saat 17:15’den sonra yapılan EFT işlemleri bankanın bir diğer mesai günü saatleri içinde gerçekleşmektedir.

ING Bank EFT İşlemleri

ING Bank aracılığı ile EFT işlemleri farklı birçok yol üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. EFT işlemini gerçekleştirmek üzere en yakın ING Bank şubesi tercih edilebilmektedir. Çok kısa bir sürede şube üzerinden EFT işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca ING Bank Telefon Bankacılığı ile iletişime geçilerek telefon üzerinden EFT işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

ING Bank EFT Sorgulama

Mesai saatleri içerisinde yapılan EFT işleminin gün içerisinde karşı tarafa geçmemesi halinde EFT Sorgulama işleminin yapılabilmesi ING Bank’ta mümkün. Öncelikle yapılan EFT işlemindeki bilgilerin kontrol edilmesi gerekmektedir. Hesap bilgilerinde bir sorun olmaması durumunda ING Bank Müşteri Hizmetlerine bağlanmak gerekmektedir. Müşteri Hizmetlerinden yapılacak olan EFT Sorgulama işleminin ardından gerekli bilgiler verilecektir. Ayrıca herhangi bir ING Bank şubesine giderek de EFT Sorgulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı makalemizde EFT İptali, ING Bank EFT Saatleri ve ING Bank EFT Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir