Ana Sayfa / KREDİLER / ING Bank Konut Kredisi

ING Bank Konut Kredisi

Yeni bir eve taşınma hayalleri kuran kişiler birikimlerinin yetersiz olduğu noktada banka kredilerine geçiş sağlamaktadır. Bankaların faiz oranları incelendikten sonra kişiler hangi banka aracılığı ile kredi kullanımı gerçekleştirileceğine karar vermekte ve kendisi için uygun olan bankayı seçmektedir. ING Bank ise konut kredisi konusunda son derece esnek olan bankalar arasında yer almakta ve tercih edilmektedir. 120 ay vadeli maksimum 100.000 TL konut kredisi seçeneği sunan ING Bank, düşük faiz oranları ile de ön plana çıkmaktadır. Müşteriler konut kredisi kullanımı gerçekleştirebilmek için herhangi bir ING Bank şubesine uğrayarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Müşterilerden bu kapsamda talep edilen tek şey ise şahsen başvuru gerçekleştirmeleridir.

ING Bank Konut Kredisi Faiz Oranları ve Vade Seçenekleri

ING Bank konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler için % 1.45 oranında faiz oranı uygulanmaktadır. 120 ay vadeli 100.000 TL kredi çekmek isteyen kişiler için aylık taksit tutarı 1736 TL’dir. Yıllık akdi faiz oranı % 17.04 iken aylık toplam maliyet oranı ise % 1.41816’dır. Müşterilerden hayat sigortasının yanı sıra kredi tahsis ücreti, ipotek tesis bedeli ve ekspertiz ücreti de talep edilmektedir. Toplam tutar ise kredi bedelinin içinden tahsil edilmekte ve müşterilere onaylanan krediler en hızlı şekilde sunulmaktadır. ING Bank konut kredisi kapsamında kredi tahsis ücreti ise 500 TL olarak belirlenmiştir.

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu İçin Gereken Evraklar

ING Bank konut kredisi başvurusu için belli evrakların şubelere ibraz edilmesi gerekmektedir. Kişiler başvuru gerçekleştirmiş olduğu ING Bank şubelerine şahsen ve kimlikleri ile başvuru gerçekleştirmekte ve talep edilen diğer belgeleri de ibraz etmek durumundadır. Bu belgeler satın alınacak olan mülkün tapusu, gelir belgesi, maaş bordrosu ve son 3 aya ait sigorta dökümüdür. Banka yetkilileri kişilerden aynı zamanda adres gösteren bir belge de talep edebilmektedir. Bu adres gösteren belge ikametgah belgesi olabileceği gibi kişilere ait sabit bir faturada olabilmektedir. Banka yetkilileri tarafından kredi girişi gerçekleştirildikten maksimum bir hafta sonrasında sonuç belirlenmekte ve müşterilere bilgilendirme sağlanmaktadır. Müşteriler son çekmiş oldukları kredi karşılığında teminat olarak satın alacakları evi ipotek etmektedir.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde Bayram Kredisi Başvuru, ING Bank Bayram Kredisi ve ING Bank Bayram Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir