Ana Sayfa / BANKACILIK / INGBANK İnternet Bankacılığı

INGBANK İnternet Bankacılığı

İnternet bankacılığı, bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan tüm bankacılık işlemlerini yürütebilmeye imkan tanıyan teknolojik bir sistemdir. Bu yeniliğe göre her banka kendi internet şubesini geliştiriyor ve müşterilerine pratik imkanlar sunuyor. INGBANK müşterileri, internet bankacılığı sisteminden ayrıcalıklı olarak faydalanarak şubelerden yapabileceği tüm işlemleri internet üzerinden yapabiliyor. Bu hizmetten faydalanmak için INGBANK üzerinden alınmış bir kredi kartının veya hesap kartının bulunması yeterlidir. Ardından bankanızın başvuru kanalları üzerinden bir şifre edinerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

INGBANK İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

INGBANK internet şifrenizi almanın en kolay yolu, resmi internet sitesine giriş yapmaktır. Resmi sayfaya giriş yaptığınız zaman üst menüde internet bankacılığı alanını göreceksiniz. Bu bölüme girdiğiniz zaman alt kısımda Hemen Şifre Al butonu çıkacaktır. Bu butona tıkladığınız zaman karşınıza çıkan formu doldurarak şifrenizi alabilirsiniz. Formda sizlerden kart bilgileriniz ile kimlik bilgileriniz talep edilir. Tüm bilgiler eksiksiz girildiği zaman tek kullanımlık internet şifreniz sizlere verilir. Sonrasında ise bu şifreyi kendi belirlediğiniz şifreyle değiştirebilirsiniz. İnternet erişiminin olmadığı durumlarda INGBANK şubelerinden ya da çağrı merkezlerinden de şifre talebi yapabileceğinizi unutmayınız.

INGBANK İnternet Bankacılığı Güvenli mi?

INGBANK internet şubesi en güçlü SSL protokolleri ile koruma altına alınmış ve müşterilerin tüm bilgilerin güçlü bir şekilde korunmuştur. Bu sisteme verdiğiniz bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Ayrıca telefon üzerinden giriş yapan kişiler için SMS şifre özelliği oldukça koruma sağlıyor. Kullanıcı adı ve şifrenizi yazdığınız zaman öncelikle telefonunuza bir doğrulama kodu geliyor. Bu kodu ekrana yazdığınız zaman sisteme kolayca erişim sağlayabiliyorsunuz.

INGBANK İnternet Şubesi ile Hangi İşlemleri Yapabilirim?

İnternet şifresi bulunan INGBANK müşterileri, para çekme dışındaki tüm banka işlemlerini online olarak yapabiliyor. Hesap işlemleri, kart işlemleri, kredi işlemleri, ödemeler, para transferleri, yatırım işlemleri, hisse senedi işlemleri, sigorta işlemleri ve ürün işlemleri internet bankacılığı sistemi üzerinden güvenli bir şekilde yapılabiliyor. İnternet bankacılığı sistemi bu işlemler için her zaman daha yüksek limitler açar ve para transferlerinde daha düşük işlem ücretleri talep eder.

- Bir önceki yazımız olan ING Bank EFT İptali Nasıl Gerçekleştirilir? başlıklı makalemizde EFT İptali, ING Bank EFT Saatleri ve ING Bank EFT Ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir