Ana Sayfa / BANKACILIK / İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İninal Kart Nedir?

Banka kartı ya da kredi kartının geçtiği her yerde içine yükleme yaptığınız kadar harcayabileceğiniz ön ödemeli İninal Kart ile güvenle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İninal Kartınızı yurt içi ve yurt dışı online ya da mağaza alışverişlerinizle rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak yeterlidir. Kartınız için banka hesabı açmaya ihtiyaç duymadan, satış noktalarından 5 TL’ ye aldığınız kartınıza yükleme noktalarından para yükleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sonraki aylarda kartınızda para bulundurmanız durumunda 2 TL aylık ücret alınmaktadır. Fakat kartınızda bakiye yoksa ücret kesilmemekte ve geriye dönük ücret alınmamaktadır. Eğer mevcut banka hesabınız varsa ininal kartınızla hesabınızı eşleştirerek ininal kartınızı kişiselleştirebilirsiniz ve böylece 3D secure güvencesi altında online alışveriş yapabilir, sanal para işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. En fazla 3 adet ininal kartınızı için kişiselleştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İninal kartların 1 aylık harcama limiti 750 TL’ dir. iPhone ya da Android telefonlara indirebileceğiniz ininal cüzdan uygulamasından ya da ininal.com online işlemlerden kartınızın bakiyesini görebilir ve hesap hareketlerinizi kontrol edebilirsiniz. İninal Kart çalınma ya da kayıp olma durumlarında ininal Müşteri Hizmetini arayarak kartınızı iptal ettirmeyi unutmayınız:

İninal Müşteri Hismetleri: 0850 311 77 01

E-posta: info@ininal.com

KEP: ininal@hs03.kep.tr

İNİNAL Kart Nereden Alınır?

PTT şubeleri, D&R, Migros, Teknosa, Mjet, Bimeks ve seçkin gazete bayiilerinden ininal kartı sadece 5 TL’ ye satın alabilir ve ininal cüzdan uygulamasından ücretsiz sanal kartınızı oluşturabilirsiniz.

İNİNAL Karta Nereden Yükleme Yapılır?

  • PTT: PTT Şubelerinde vezneden yapacağınız para yükleme işlemlerinizde yatırılan paranın %2’ si kartın mevcut bakiyesinden düşülmektedir.
  • PTTmatik: PTT ATM’ lerinde kartınızı takıp kart şifrenizle giriş yaparak gerçekleştirdiğiniz para yükleme işlemlerinizde yatırılan paranın %2’ si kartın mevcut bakiyesinden düşülmektedir.
  • MİGROS/MİGROSjet: 2 TL yükleme ücreti karşılığında Migros kasalarından kartınızı para yükleyebilirsiniz.
  • Gazete Bayiileri: 2 TL yükleme ücreti karşılığında seçkin gazete bayiilerinde kartınızı para yükleyebilirsiniz.
  • ING BANK ATM: Herhangi bir yükleme ücreti olmaksızın ING BANK ATM’ lerinin kartsız işlem hizmetini kullanarak kartınıza yükleme yapabilirsiniz.
  • PARAMARA: Herhangi bir yükleme ücreti olmaksızın ParaMara uygulamasına kredi kartınızı tanımlayarak ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz.
  • İninal: Gerçekleştireceğiniz işlem başına 1 TL ücret ile ininal karttan bir diğer ininal karta para transferi yapabilirsiniz.
  • İninal: 2 TL yükleme ücreti karşılığında ininal cüzdan uygulamasını kullanarak kredi ya da banka kartınızdan ininal kartınıza yükleme yapabilirsiniz.
  • İnternet Bankacılığıyla İninal Karta Yükleme Yapma

Öncelikle, hesabınız bulunan bir bankanın sanal bankacılık sitesine müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yapmalısınız. Daha sonra para aktarım seçeneklerinden biri olan EFT seçeneğine tıklayarak tanımsız hesaba yapara yatırma işlemiyle devam etmelisiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken Banka kodu ve Şunu kodu bilgilerine ihtiyaç duyacaksınız. Banka Kodunu girmeniz için oluşturulmuş kutucuğun sağ tarafında turuncu kutucuk içinde beyaz biri soru işareti butonu göreceksiniz. Bu butonu tıkladıktan sonra listedeki bankalardan ING BANK’ ı, illerden İstanbul’ u ve Genel Müdürlük’ ü sırasıyla seçtiğinizde Banka ve Şube kodunun otomatik olarak girildiğini göreceksiniz. Alınını adı soyadı kısmına İninal Kart sahibinin adını ve soy adını yazınız. Alıcı hesap numarasına ise İninal Kart üzerinde bulunan 4 tane 4 haneli toplamda 16 haneli kart numarasını giriniz. Daha sonra yükleme yakmak istediğiniz miktarı girerek işleminizi onayladıktan sonra yüklemenizi tamamlayabilirsiniz. EFT ile ininal kartınıza para gönderme işlemi için üst sınır 300 TL’ dir.

İNİNAL Kart Kampanyalar Neler?

İninal kartın sitesinden ara ara kampanları kontrol edebilirsiniz. Güncel kampanalar;

Bu Araç Kaçmaz

Bu kampanya kapsamında ininal kartınızla 59 TL’ den başlayan fiyatlarla tasit.com‘ dan hemen araç kiralayabilirsiniz.

Sevgililer Günü Hediyen Morhipo’ da

Bu kampanya kapsamında morhipo.com‘dan ininal kartınızla yapacağınız 150 TL ve üzeri harcamalarında 30 TL kazanabilirsiniz.

#epicaralık Kampanyası

Bu kampanya kapsamında EPIC oyundan ininal kartınızla yapacağınız 30 TL ve üzeri harcamalarınızda 10 TL ekstra bakiye kazanabilirsiniz.

Perdigital ve Gamesatış 

Bu kampanya kapsamında Perdigital ve Gamesatış’ tan İninal Kart ‘ınızla gerçekleştirdiğiniz her 25 TL ve üzeri işlemleriniz başına 5 TL ekstra bakiye kazanabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Paraf CARD Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Paraf Card Çeşitleri, Paraf Card Özellikleri Neler? ve Paraf Günüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir