Ana Sayfa / BANKACILIK / İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı ya da banka kartınızı evde unuttuğunuzda acil nakit ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Kötü bir senaryo değil mi? Eğer İş Bankalıysanız, İşCepMatik bu zor zamanlarınız da yanınızda! İşCepMatik ile artık ne kart taşımaya ne de kart şifresi tuşlamaya ihtiyacınız var. Diğer bir deyişle artık İş Bankası kartsız para çekme işlemi çok kolay! Ayrıca kartınızı evde utunma ya da kaybetme gibi senaryoların yanında kartınızı ATM’ye kaptırma riskine karşı da İşCepMatik ile para çekme ve hatta para yatırma işlemlerini karekod ya da bluetooth teknolojisi ile kartısız bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Karekod ile İş Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

Karekod ile İş Bankası kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuza Appstore ya da Google Play’den İşCep uygulamasını indirmelisiniz. Daha sonra İşCep uygulamasında Bankacılık İşlemleri bölümünde bulunan Para Çekme butonuna basmalısınız. Karşınıza gelen ekrandan Karekod Kod ile butonu seçiniz. Kullanmak istediğiniz hesabı ve çekmek istediğiniz miktarı belirledikten sonra İşCepMatik cihazından karekodu seçerek cihazın karekod oluşturmasını sağlayabilirsiniz. Bu kodu telefonunuza okuttuktan sonra cihaz anında çekmek istediğiniz tutarı verecektir.

Bluetooth ile İş Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

Bluetooth ile İş Bankası kartsız para çekme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuzdaki İşCep uygulamasında Bankacılık İşlemleri bölümüne girerek Para Çekme butonuna tıklamalısınız. Daha sonra Bluetooth ile butonunu seçmelisiniz. Kullanmak istediğiniz hesabı ve çekmek istediğiniz miktarı belirleyip telefonunuzu İşCepMatik cihazına yaklaştırdıktan sonra cihaz dilediğiniz tutarı size verecektir. 

İşCepMatik’ten Karekod ile Para Yatırma

Telefonunuzda bulunan İşCep uygulamasında Bankacılık İşlemlerine giriş yaptıktan sonra Para Yatırma seçeceğine tıklamalısınız. Karşınıza gelen ekrandan Karekod Kod ile butonu seçip kullanmak istediğiniz hesabı belirlemelisiniz. İşCepMatik cihazından karekodu seçtikten sonra telefonunuza bu kodu okutmanızla beraber cihazın açılan haznesine paranızı yerleştirerek anında para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşCepMatik’ten Bluetooth ile Para Yatırma

Telefonunuzdaki İşCep uygulamasında Bankacılık İşlemlerine giriş yaparak Para Yatırma butonunu seçmelisiniz. Daha sonra Bluetooth ile seçeneğine tıklamalısınız. Kullanmak istediğiniz banka hesabını belirleyip İşCepMatik cihazına telefonuzu yaklaştırarak cihazın açılan haznesine parayı yerleştirerek işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Pos Destek Sistemi Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizde Akbank POS Destek Avantajları ve Akbank POS Destek sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir