Ana Sayfa / BANKACILIK / Kısa Vadeli Yatırım Araçları

Kısa Vadeli Yatırım Araçları

Yatırım yapacak olan pek çok kişi için uzun vadeli olarak yatırım yapmak oldukça zorludur. Uzun sürede alınacak yatırım geri dönüşlerini bekleme süreci yatırım yapacak olanlar için olumsuz durumları beraberinde getirebilir. Uzun vadeli yatırımlar her ne kadar kar açısından daha yüksek sonuçları elde edebilmeye olanak sağlasa da, yatırım yapacak olan pek çok kişi için kısa süreli geri dönüş elde etmek daha çok tercih edilen bir yöntem olarak ön plandadır. Kısa vadeli olacak şekilde hedefler koyarak kısa vadeli yatırım araçlarına yönelmek doğru bir tercih olacağı gibi beraberinde farklı alternatifleri de getirir. Kısa vadeli yatırım araçları hızlı para kazanmak isteyenler için özellikle en sık uygulanan yöntemlerden biri olmasıyla beraber, uzun süre beklemeye gerek kalmadan kazanç elde edebilmede etkilidir.

Kısa Vadeli Yatırım Araçları Alternatifleri Neler?

Kısa vadeli yatırım araçları içerisinde yer alan alternatiflerin değerlendirilmesi isteğe bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

Kısa Vadeli Mevduat Hesapları

1, 3, 6 veya 12 aylık vade seçeneklerini sunan kısa vadeli mevduat hesapları sayesinde, faiz getirisi elde edilebilir. Düşük risk grubunda bulunmasıyla beraber %5’ lik ve %9’ luk faiz oranları elde edilebilir. Nakit olarak kolayca çekilebilir olmaları da özel bir avantaj olarak ön plandadır.

Şubesiz e-Mevduat Hesapları

Bankaların internet şubelerine özel olarak sunduğu e-Mevduat hesapları sayesinde yüksek faiz oranı kısa vadeli yatırım aracı olarak tercih edilebilir. Hesap işletim ücreti gibi kesintiler söz konusu olmadığından dolayı, nakit kaybı yaşanmaz.

Kısa Vadeli Hazine Bonosu

1 yıl ya da daha kısa süreli olarak getiri sağlamada tercih edilebilecek kısa vadeli yatırım aracı olmasıyla beraber, risksizdir. Kısa vadede gelir elde etmek isteyenler için ideal yatırım aracı alternatifidir. Kısa vadeli olarak devlet tarafından yapılan borçlanma sayesinde güvenli şekilde paraların tutulabilmesine olanak sağlanır.

Borsa Yatırım Fonu

Düşük maliyet oranına sahip olmasıyla beraber Borsa Yatırım Fonu kısa vadeli olarak yatırım yapılabilecek alternatifler arasında yer alır. Getirisi yüksek olmasıyla beraber orta düzeyde risk grubunda değerlendirilebilir. Kısa sürede yüksek getiri beklentisine sahip olanlar için ideal bir yatırım aracıdır.

- Bir önceki yazımız olan Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler başlıklı makalemizde Bankadan Kırmızı Kalem Cezası Yiyenler için Bilgiler ve Kırmızı Kalem Cezası hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

En Kolay Kredi Kartı

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi kartı veren bankalar sıralandığında aslında Türkiye’nin önde gelen bankaları olduğu görülmektedir. Bu kapsamda …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir