Ana Sayfa / KREDİLER / Komisyonla Kredi Veren Yerler ve Komisyonla Kredi Şartları

Komisyonla Kredi Veren Yerler ve Komisyonla Kredi Şartları

Acil nakit ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvurdukları yer bankalardır. Ancak bazı noktalarda bankaların gerekli koşullarının sağlanmaması durumunda kredi talepleri olumsuz olur. Bu olumsuz dönüşlerin asıl sebepleri de kredi notu düşük olan kişilerin bankalarca riskli kişiler konumunda bulunmasından kaynaklıdır. Kredi notu düşük olan kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri farklı yöntemler geliştirilmiştir. Komisyonla kredi veren yerler de bu kişilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. Gelir düzeyi yetersiz ve kredi notu düşük kişilerin bankalarca riskli kişiler olarak belirlenmesi kişileri bu yola sevk etmektedir. Komisyonla kredi veren yerler ve şahıslar bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır.

Komisyonla Kredi Veren Yerler ve Belli Başlı Şartları

Kişilerin bankalardan aldıkları olumsuz dönüşler sonucu kredi ihtiyaçlarını karşılamaları için komisyonla kredi veren yerlere yönlendirmektedir. Bu yerler de belli başlı olarak şu şekildedir.

  1. Kuyumcular
  2. Galericiler
  3. Faktöring firmalar
  4. İhracatçılar
  5. Senet karşılığında kredi veren bankalar

Acil paraya ihtiyaç duyulduğunda bu gibi firmalar aracılığıyla ihtiyaçların karşılaması söz konusudur. Kuyumcular bu konuda senet karşılığı kredi veren bankalara göre daha az miktarda paralar ile kredi imkanı sunmaktadır. 20 bin Türk lirasına kadar senet karşılığı kredi imkanı sunarlar. Bankalar ise 100 bin Türk lirasına kadar senet karşılığı kredi imkanı sunarlar.

Zor zamanlarda acil para ihtiyacının karşılanması için Komisyonla kredi veren yerler kişi adına kredi çekip parayı kişiye verirler. Yani ihtiyacınız olan krediyi kredi çekmesi daha az riskli kişilerce halletmiş olup o kişiye senet karşılığı borçlanmış olursunuz.

Bu işler sırasında aracı kişi belli oranda komisyon alır. Bankanın belirlediği vade türüne göre de ödeme yapılabilir. Yasal yollarla gerçekleştirilen bu kredi sağlama olanağı ile ihtiyacınız olan kredi tutarını karşılayabilirsiniz.

Komisyonla kredi veren yerlerin belli başlı şartları mevcut. Yüksek derecede borcu olan kişilere ve geliri kredi ödemesine bile yetmeyen kişilere, bankalarda kara listede olan kişilere komisyonla kredi veren yerlerde yardımcı olmamaktadır.

Komisyonla Kredi Şartları

  1. Sabit bir ikamet adresi talebinde bulunurlar.
  2. Gelir belgesi ve maaş bordosu talep ederler.
  3. Kimlik belgesi fotokopisi isterler.
  4. Sizin adınıza çekilecek kredide bankanın istemesi durumunda ipotek ettirilecek taşınmazın tapu fotokopisi gereklidir.
  5. Yine istenmesi durumuna karşı kefil olacak kişinin gelir belgesi talep edilmektedir.

Komisyonla kredi veren yerler de aynı bankalar gibi çalışmaktadır. Bu koşulların sağlanması ile danışmanlık yapacak olan firmaya başvurup komisyonla kredi talebinde bulunabilirsiniz. Şartların sağlanması firma için güven çizgisi oluşturacaktır. Acil nakit ihtiyaçlarınızı bankalar aracılığı ile sağlayamıyorsanız komisyonla kredi imkanı sağlayan yerler aracılığıyla ihtiyaçların karşılanması mümkün olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Halkbank-KOSGEB Faizsiz Kredi ve sıfır faizli kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir