Ana Sayfa / KREDİLER / Konut Kredisi ile Hayatınızı Güvence Altına Alma

Konut Kredisi ile Hayatınızı Güvence Altına Alma

Konut kredisine başvurup bir evin satışını gerçekleştiren kişiler, hayatlarını büyük ölçüde garanti altına almış oluyor. Özellikle konut fiyatlarındaki hızlı artışları dikkate alacak olursak, satın alacağınız evlerin sizlere kısa sürede ne kadar büyük bir kazanç elde ettireceğini görebiliyoruz. Bu açıdan taşınmaz malları satın alarak yatırım yapmayı planlayan kişilerin çoğu, konutlara yöneliyor. Konut kredisi başvuruları ile yıllar boyu süren kira mahkumiyetinden kurtularak hayatınızı daha rahat ve güvenli bir şekilde sürdürme şansına erişmiş olursunuz.

Kiracı Olmaktan Kurtulma Şansı

Başkasına ait olan bir eve kira ödüyor olmanız, sizlere barınma dışında herhangi bir kazanç sağlamaz. Üstelik bu evde ne kadar oturabileceğinizin de hiçbir şekilde garantisi yoktur. Ev kendinizin olmadığı için, ev sahibiniz aniden evi boşaltmanızı talep edebilir. Bu açıdan konut kredileri insan hayatını güvence alma konusunda büyük bir işleve sahiptir. Herhangi bir banka üzerinden konut kredisi başvurusu yaptığınız zaman kira öder gibi bankaya kredi taksiti ödeme imkanınız bulunmaktadır. Kredinin vadeleri bitince de kendinize ait lüks bir eve sahip olursunuz.

Hayalinizdeki Eve Sahip Olun

Çok lüks bir yaşam sürmeyen insanların hayattaki ilk hedeflerinden birisi kendine ait bir evleri olmasıdır. Bu açıdan yeni evlenen bir çift öncelikle banka kredilerine başvurarak ev sahibi olmayı düşünür. Bankaların Mortgage (konut) kredilerine başvuru yaparak, hayallerinizdeki eve yıllar içinde kavuşabilirsiniz. Üstelik son zamanlarda gelişen seçenekler ile birlikte, aylık ödemeler de oldukça uygun seviyelere inebilmiştir. Ortalama olarak aylık 1500 TL gibi bir vadeyle konut kredilerini alabilme şansınız mevcuttur.

Değersiz Evlere Yatırım Yapmaktan Kurtulun

Bir ev satın alarak yatırım yapmak isteyen bir kişi, evlere değerinden çok daha yüksek fiyat verebilir. Ancak konut kredilerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Satın almak istediğiniz bir eve banka tarafından eksperler gönderilir ve evin değeri belirlenir. Burada ev için ortalama bir fiyat belirleyen eksperler, ev hakkında bir rapor tutar. Hazırlanan bu rapor daha sonradan banka şubesine gönderilir. Şayet eksper raporuna göre ev değersiz görülür ise kredi başvurusu onaylanmaz.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankasından Taşıt Kredisi başlıklı makalemizde Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvuru Süreci, Garanti Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri ve Garanti Bankası Taşıt Kredisi Ücret ve Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir