Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Çekmek İçin Doğru Zaman Mi?

Kredi Çekmek İçin Doğru Zaman Mi?

Kredi Çekmek İçin Beklemeli Mi?

Kredi çekmek için en doğru zamanı arayanlar için piyasanın nabzını derinden yoklayan bir yazı hazırladık. Piyasalar dedik ya, ortada bir piyasa kaldıysa tabi diyerek hafif tebessüm uyandıran cümlelerle giriş yapayım. Günümüzde aniden artan fiyatlar, faizler ve kurlar bizlerin en büyük sorunu haline geldi. Yediden yetmişe hemen herkes tarafından bilinen bu konular, siyasi gibi görünse de temelde ekonomik unsurlar barındırıyor. Dışa bağımlılık ve üretim gücünün ne yazık ki yoksun olması bu gibi sallantılı durumların ülke gündemine güm diye oturmasına neden oluyor. Kredi çekmek isteyenlerin de aklında hep ayno konular var. Kredi faizlerinde bankaların da onaylaması sonrasında büyük artışlar meydana geldi. Hal böyle olunca da her kişinin aklına aynı soru geliyor. Kişiler kredi çekmek için en doğru zamanı nerede bulacak? Bazı ünşü ekonomistlerden aldığımız duyumlara göre kredi çekmek için doğru zamanı mı? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Dilerseniz başlayalım.

Kredi Faizleri Yakında Düşmeyecek!

Kredi faizleri düşer mi?sorusuna temel bir cevap kavuşturarak başlayalım. Ne yazık ki ülke gündeminde son günlerde böylesi bir eylem görünmüyor. Ülkeyi derinden etkileyen faiz sorunsalı sonrasında herkesin gözü bankalarda ve devlet yetkililerinde olsa bile sonuçlar her yerden olumsuz geliyor. Hatta bazı ekonomik görüş sahiplerine göre kredi faizlerinde artış devam edebilir. Bunun birçok nedene bağlanması mümkün ancak herkes tarafından söylendiği için en temel unsur bu verilerin dolarla çakışması.

Kredi Çeksek Mi? Kredi Çekmesek Mi?

Kredi çekmek istiyorum diyorsanız, bizim görüşümüze göre biraz geri planda durmayı tercih etmelisiniz. Kredi faizlerinde durdurulamayan bir olumsuzluk seli halen devam ediyor. Bu nedenle bankalara haddinden çok daha fazla para vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle kredi çekmek için biraz beklemenizde fayda var: İlla ki çekeceğim diyorsanız umuyoruz ki kredi notunuz yüksektir. Bu durumda daha uygun indirimli faiz oranlarından faydalanmaya hak kazanabilirsiniz. Elbette bunun için çok ciddi bir kredi puanına sahip olmanız şart. Eğer bu olanak elinizde yoksa kredi kartı limitleri ile ihtiyaçlarınızı çözmeyi hedefleyin.

- Bir önceki yazımız olan 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hangi Bankadan Alınır? başlıklı makalemizde 5.000 TL kredi ve Akbank 5.000 TL kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir