Ana Sayfa / KREDİLER / Kredi Çeşitleri Neler?

Kredi Çeşitleri Neler?

Krediler, bireylerin ihtiyaçlarını karşılamada her zaman birinci plandadır. Düğün, tatil, ev alma, araba alma, eşya alma ve daha pek çok bireysel ihtiyacın karşılanmasında farklı kredi seçeneklerini sunan bankalar oldukça önemli noktada bulunurlar. Bankalar her bireyin ihtiyacına uygun bir şekilde düzenlenmiş olan çeşitli bireysel ihtiyaç kredisi seçeneklerini sunarlar. Nakit yetersizliği oluştuğu durumlarda başvurulacak olan krediler için miktar aralığı ve buna bağlı olarak geri ödeme tutarları ile vadede de değişkenlikler söz konusudur. Peki, nedir bu kredi çeşitleri, gelin yakından inceleyelim!

En Çok Tercih Edilen Bireysel İhtiyaç Kredi Çeşitleri

Bireysel İhtiyaç Kredisi

Bireysel ihtiyaç kredisi çeşitleri oldukça geniş ve isteğe bağlı olarak değişkenlik gösterecek şekilde farklı bankalar tarafından sunulur. Kısa vadeli olarak ihtiyaçların tamamını karşılayabilmede ön plana çıkan bireysel ihtiyaç kredileri ile beklenen nakit akışı hızlı şekilde sağlanır.

Tatil Kredisi

Bankalar tarafından genel olarak yaz aylarında avantalı fırsatlarla beraber tatil kredisi ön plana çıkar. Erteleme yapabilmeye olanak sağlanması avantajının yanında, aynı zamanda uzun vade seçenekleri ile beraber sunuluyor olması tatil kredilerini farklı kılan özellikler arasındadır.

Düğün Kredisi

Evlilik hazırlıkları için kolları sıvamış olanlara özel düğün kredisi seçeneği bankalar tarafından esnek ödeme kolaylığıyla beraber sağlanır. Düğün sezonlarında özellikle artan taleplere bağlı olarak avantajlı düğün kredileri bankalar tarafından sunulur. Taksit erteleme rahatlığıyla sunulan düğün kredisi seçenekleriyle beraber uzun vadeli olarak ödeme planı hazırlanır.

Eşya Kredisi

Eşyayalarının eskiliğinden şikayet eden ve onları yenilemek isteyenler ya da sıfırdan yeni ev kuracaklar olanlar için eşya kredisi son derece büyük önem taşıyan bir ihtiyaç kredisi türüdür. Düşük tutara sahip olmasının yanında kısa vadeli olan eşya kredisi sağlanarak bireylere avantajlı teklifler sunulur.

Taşıt Kredisi

0 km ya da 2. el taşıt almak isteyenler için özel olarak sunulan kredide, taşıt teminat olarak gösterilir. Taşıt kredisi seçeneğinde ödeme planı isteğe özel olarak şekillendirilir ve sunulur.

Konut Kredisi

Konut alacaklar için kredi puanına temel alınarak direkt olarak ya da kefil gösterilecek şekilde sunulan uzun vadeli kredidir.

- Bir önceki yazımız olan Faiz Oranı Uygun İhtiyaç Kredileri 2018 başlıklı makalemizde ihtiyaç kredileri ve Uygun Faiz Oranlı İhtiyaç Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krediler artık gündelik yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Çünkü acil nakit ihtiyaçlarını en kısa …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir